Ugnis nepasigailėjo ugniagesio namų

Praėjusį savaitgalį Pastrėvį sudrebino nelaimė: dėl kilusio gaisro jauna šeima neteko namų. Nelaimė, kaip sako pastrėviečiai, juo skaudesnė todėl, jog šeima daugiau nei prieš dešimtmetį nusipirktą namą, kaip kregždutės, lipdė po truputį ir iki šiol nebuvo visiškai įsirengę.

Gražina RADZVILAVIČIŪTĖ

Liko be namų

Kovo 25 d. popiet Pastrėvyje, gyvenamajame name, priklausančiame buvusiam ugniagesiui Andriejui Pranckūnui, kilo gaisras. Kaip praneša Elektrėnų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, sudegė visas namo viduje buvęs turtas, dokumentai ir kiti daiktai.  Gaisro metu išdegė mūrinio namo vidus, nudegė mansarda ir stogas, dengtas bituminiu šiferiu.

Laimei, žmonės įvykio metu nenukentėjo. Tačiau namo šeimininkei po nelaimės dėl patirto sukrėtimo prireikė medikų pagalbos. Juk šeima, kurioje auga vaikai, liko be namų.

Įsiplieskė nuo žiežirbos

Nelaimei sukrėtus Pastrėvio seniūniją, gyventojai ėmė spėlioti, dėl ko kilo gaisras. Žmonės kalbėjo, jog namas sudegė sprogus šildymo katilui. Tačiau, kaip sakė Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Giedrius Sakalinskas, tarnyba tokios versijos neturi.

Tarnyba praneša, jog labiausiai tikėtina, kad gaisras kilo dėl iš kamino išpūstų žiežirbų, kurias  vėjas nunešė ant degių stogo konstrukcijų, ir jas uždegė.

Taigi dešimtmetį puoselėtus namus degėsiais pavertė kelios žiežirbos. Kad nusipirktą namą galėtų įrengti, kaip pasakoja pastrėviečiai, šeimos galva, buvęs ugniagesys, vykdavo uždarbiauti į užsienį.

Nukentėjusiai šeimai iš administracijos direktoriaus rezervinio fondo skirta 10 tūkst. litų. Savivaldybė šįmet tokią paramą skiria jau trečiąsyk. Per kelis šių metų mėnesius namus ugnis atėmė iš kazokiškiečių ir kietaviškiečių šeimų.

Prasideda gaisrų sezonas

Kovo 28 d. paryčiais gaisras kilo pirties pastate Daugirdiškėse. Kaip praneša Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, gaisro metu sudegė karkasinis pirties pastatas, apkaltas medinėmis dailylentėmis, stogas, dengtas beasbestiniais šiferio lakštais, visas viduje buvęs turtas.

Gaisro išvakarėse buvo kūrenta pirtis, labiausiai tikėtina kad gaisras kilo dėl perkaitusių medinių vidaus apdailos medžiagų. Žmonės įvykio metu nenukentėjo.

Prasidėjus pavasariui, prasideda ir gaisrų sezonas. Per praėjusią savaitę užregistruoti 5 gaisrai atvirose teritorijose – buvo deginama sausa pernykštė žolė. Dėl deginamos žolės beveik kasmet žūsta žmonės, sudega ūkiniai pastatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų