Trūkt už vadžių Vaitukaičio pusėn

Trūkt už vadžių Vaitukaičio pusėn

Oi trūkčioja valdžios vadžias būsimieji deputatai, oi trūkčioja. Tai vienon, tai kiton pusėn, net rašikliais pasiramsčiodami. Apie valdančiosios daugumos formavimą prieš Kovo 11-tąją socialdemokratų būstinėje pasirašė 12 deputatų, postų nesidalijo ir tikėjosi, kad prie jų prisijungs dar nors penketas. Kol socialdemokratai tikėjosi, liberalcentristai veikė.

Julija KIRKILIENĖ

Per Juozapines, kovo 19 d., jų būstinėje pasirašė 6 išrinkti, bet tarp jų 2 negalintys tarybos nariais būti, o vienas, Viktoras Valiušis, jau buvo pasirašęs ir socialdemokratų pareiškime dėl valdančiosios daugumos formavimo.

Jei per Juozapines surinkti parašai galiotų, tai liberalcentristų lyderiui Kęstučiui Vaitukaičiui pavyktų suburti 15 tarybos narių komandą, kurie pasirašė „Susijungusių politinių partijų į valdančiąją daugumą susitarimą“.

Jeigu politikai pastarąjį susitarimą išlaikytų, jeigu pasirašiusieji nepersigalvotų ir iki pirmojo tarybos posėdžio pabaigos dar kur nors nepasirašytų, tokią valdančiąją daugumą, kaip ir praėjusią kadenciją,  sudarytų 6 partijos: Liberalų ir centro sąjunga (5 mandatai), Naujoji sąjunga (socialliberalai) (3 mandatai),  Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai (2 mandatai), Krikščionių partija (2 mandatai), Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (2 mandatai), Lietuvos centro partija (1 mandatas).  Susitarimą  Naujosios sąjungos (socialliberalų) vardu pasirašė ne pirmininkas, kuris nebuvo išrinktas į tarybą, o antru numeriu į tarybą išrinktas Nikolaj Melnikov. Partijų vardu pasirašė Valstiečių liaudininkų partijos pirmininkas, pats negalintis būti tarybos nariu, UAB „Gelvita“ direktorius Timofejus Rusakovas ir tarybos nariu negalintis būti Lietuvos centro partijos pirmininkas, VŠĮ Elektrėnų  Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Kristijonas Kameneckas. Kitų partijų vardu pasirašė partijų pirmininkai, kol kas galintys būti ir tarybos nariais.

Pasirašė partijos susitarimą ir postus pasidalijo. Mero postas priklausytų liberalcentristui Kęstučiui Vaitukaičiui. Administracijos direktoriaus – krikščioniui  Henrikui Petrauskui, mero pavaduotojo postas – konservatoriui Viktorui Valiušiui, o administracijos direktoriaus pavaduotojo postas priklausytų Naujajai sąjungai (socialliberalams), tikriausiai Nikolajui Melnikovui, o gal Dauriui Ašakai? Pastarasis turėtų atsisakyti advokatavimo. Tik ar vertėtų jam iš Vilniaus važinėti į darbą už porą tūkstančių litų, kai advokatas rinkimų  deklaracijoje rodo per metus uždirbęs 91 tūkst. litų.

Tokios sudėties koalicija pasiruošusi rūpintis Elektrėnų savivaldybės gerove, tokius tarybos narius išrinkome mes, rinkėjai.

Jei K. Vaitukaičiui iš tiesų pavyktų sudaryti valdančiąją koaliciją, opozicijoje liktų trys partijos: socialdemokratai (5 mandatai), Darbo partija (3 mandatai) ir partija Tvarka ir teisingumas (2  mandatai) ir nežinia kurį parašą galiojančiu laikantys konservatoriai, nes Ramūnas Kartenis yra pasirašęs tik socialdemokratų rašte.

Pirmasis naujosios tarybos posėdis planuojamas balandžio 11 dieną, tada oficialiai bus išrinkta ir valdančioji dauguma, ir padalinti postai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų