Tris kartus klydome

Jau praėjo savaitė po žudynių Kaune, įtariamasis Drąsius Kedys vis dar ieškomas. Policija prašė paskelbti laikraštyje  apie ieškomąjį, bet mes neišspausdinome. Galvojome, kol laikraštis išeis, įtariamasis jau bus surastas. Klydome.

Mūsų redakcija irgi buvo gavusi Drąsiaus Kedžio laišką, bet pamanėme, kad ne tuo adresu pataikė. Pedofilai iš Kauno, atrodo, elektrėniečiams neaktualus klausimas. Klydome. Dabar  ne tik pedofilijos, bet ir neveiklios teisėsaugos problema pasidarė aktuali kiekvienam Lietuvos piliečiui.

Prisiminiau, kaip internete buvo išplatinti pareiškimai vaikino iš Vievio, nužudžiusio Vidmantą iš Abromiškių. Vaikinas pripaišęs  „giltinių“  šaukėsi pagalbos: jis išeisiąs iš šio baisaus pasaulio ir visi apie tai sužinosią. Iš šito pasaulio jis pašalino kitą.

Klydome trečią kartą. Kaip dažnai mes neatkreipiame dėmesio į pagalbos šauksmą.

Mūsų svetainėje www.kronika.lt vienas komentatorius Juliją Kirkilienę pasiūlė apdovanoti nominacija „metų kiršintoja“ už tai, kad kiekvienas norintis gali parašyti komentarą ir išsakyti, ką kokiu klausimu mano. Nors dauguma komentarų tikrai yra nekorektiški, įžeidinėjantys, bet juos skaityti labai verta, ypač, psichologams. Pirmiausia, mes sužinome, tarp kokių žmonių gyvename, todėl galime apsispręsti, kaip elgtis vienu ar kitokiu atveju. Antra, gal galima numatyti, kaip elgsis mūsų piliečiai kokioje nors krizinėje situacijoje. Pavyzdžiui, toks komentatorius Romas nuolat rašo, kad Elektrėnuose yra daug pavojų keliančių senų medžių, o iškirsti jiems nėra lėšų. Po kiek laiko paaiškėjo, kad vienas toks mieste nukirstas ar nulūžęs medis atsirado seniūno pavaduotojo Algirdo Norvilo sodyboje. Gal tas komentatorius ruošė dirvą savivaliavimui?

Komentarai www.kronika.lt yra naudingi elektrėniečiams, o J. Kirkilienė bendruomenės tikrai nekiršina. Atvirkščiai, Elektrėnų savivaldybėje yra tik viena vieša erdvė www.kronika.lt, kur galima anonimiškai išsakyti savo nuomonę. Pasinaudoti tuo galėtų vis daugiau skaitytojų. Prisimenate, net nusikaltimas Kazokiškėse buvo išaiškintas, parašius komentarą apie siautėjantį girtą vairuotoją ir nurodžius jo automobilio numerį.

Tris kartus klydome, neatkreipę dėmesio į grasinančius, skriaudą išsakančius, pagalbos prašančius komentarus. Nebeklyskite daugiau. Rašykime apie viską, kas skauda ir kuo pasidžiaugti galime, o skaitydami, pasidomėkime, kam pagalbos reikia ir kuo galime padėti. Sunkmečiu tai labai svarbu.

Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų