Taip gydo medžiai

Taip gydo medžiai

Julija Kirkilienė

Liaudies medicina žmones domina nuo seniausių laikų. Tai žinodama žurnalistė Daiva Červokienė per 30 savo darbo metų žurnalistikoje po trupinėlį rinko informaciją apie Lietuvos žolininkus, kaupė medžiagą apie liaudies mediciną, bendravo su liaudies medicinos žinovais, apie tai rašė straipsnius spaudoje, o vėliau savo žinias sudėjo į dvi knygas: 2008 m. išleistą „XXI amžiaus Lietuvos žolininkai: kaip įveikti ligas“ ir prieš pat naujuosius išleistą knygą „Kaip gydo medžiai“. Pastarosios knygos pristatymas sausio 11 dieną įvyko Elektrėnų bibliotekoje.

„Medžiai ir krūmai augalų pasaulyje išsiskiria panašiai kaip žmonės gyvūnijos pasaulyje. Prie jų dažnai net norisi prisiglausti kaip prie giminingos sielos ar artimų, mylimų žmonių ir pasisemti tvirtumo, kantrybės, pastovumo, kitų trūkstamų savybių. Domėjimasis šiais galingais mūsų žaliaisiais draugais, jų gydomosiomis galiomis ir harmonijos su visa gamta paieškos – labai svarbi tradicinės lietuvių pasaulėjautos ir liaudies medicinos dalis. Tad pasidomėkime ja“,- knygos pratarmėje kviečia autorė.

Pasak D. Červokienės, liaudies medicina žmonių gyvenimuose yra išbandytas vaistas, o esant smulkiems sveikatos sutrikimams, verta ją išbandyti kiekvienam, taip sutaupant pinigų vaistams, laiko ir nervų, stumdantis eilėse pas gydytojus.

Knygoje autorė su skaitytojais dalinasi Eugenijos Šimkūnaitės, Ksaveros Vaištarienės, Juozo Vasiliausko, Danutės Končienės ir kitų liaudies medicinos žinovų patirtimi ir patarimais. Į susitikimą žurnalistė atsinešė amalą ir susirinkusiesiems į susitikimą perdavė savo patyrimų apie šio augalo gydomąsias savybes. Knygos pristatyme autorė pati ir visi susirinkusieji sužinojo ir elektrėniškių liaudies medicinos puoselėtojų Bronelės Vasiliauskienės, Vilmos Narkauskienės, Onutės Šakienės, Cezaros Vaičiūnienės receptų iš ąžuolo, pušų, kadagio.

Knygoje „Kaip gydo medžiai“ autorė dalijasi ne tik receptais ir patirtimi, bet skaitytojus vedžioja po Lietuvos apylinkes, kuriose auga išskirtiniai medžiai ir krūmai, pateikia informacijos apie medžių savybes, cheminę sudėtį, išskirtines ypatybes, jų vaizdavimą mituose ir tautosakoje.

Knyga tikrai įdomi ir naudinga. Įsigyti ją galima internetu www.knygos.lt, o paskaityti – Elektrėnų bibliotekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų