Šv. Liucijos, šviesos ir padėkos diena, Vievio bibliotekoje

Šv. Liucijos, šviesos ir padėkos diena, Vievio bibliotekoje

Gruodžio 13-ąją minima Šventosios Liucijos diena. Liucija savo vardu susijusi su šviesa. Sakoma, kad per Šv. Liuciją ilgiausia naktis ir trumpiausia diena metuose. Ši šviesos šventė yra ir artėjančių Kalėdų pranašas.
Gruodžio 12-osios vakarą – Šv. Liucijos šviesos ir gerumo dienos išvakarėse – Vievio miesto Lazdynų Pelėdos bibliotekoje įvyko jaukus ir šiltas susitikimas, pripildytas neabejingų žmonių, kurie į mūsų gyvenimą įnešė džiaugsmo ir gerumo. Vakarą nuotaikingais muzikiniais kūriniais pradėjo Vievio meno mokyklos mokytojų ansamblis „4+1“, vadovaujamas direktoriaus Eugenijaus Vedecko. Susirinkusieji plojimais dėkojo atlikėjams už skambėjusias visų mėgstamas melodijas. Po muzikinės dalies atidaryta vieviečio Edmundo Šimaičio fotografijos paroda „Žiemos žaismas Vievyje“. Fotonuotraukų autorius papasakojo, kiek laiko praleidžia gamtoje, kol pagauna tinkamą meninį vaizdą, ir džiaugėsi galimybe parodyti nuo­traukose Vievio miesto, ežero platybių ir apylinkių grožį. Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki sausio 15 d. Vakaro pabaigoje bibliotekos bičiuliams, nuoširdžiai ir aktyviai dalyvavusiems bibliotekos veikloje, padovanotos knygos ir įteiktos padėkos.

This slideshow requires JavaScript.

O gruodžio 13-ąją į biblioteką Šviesos šventę atnešė Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos mokinės – liepsnelės Gabija ir Liucija su šokančiais Nykštukais. Su jų pagalba buvo įžiebta biblio­tekos Kalėdų eglutė, visus susirinkusius apšvietė ir šiluma užliejo pasidalintos ugnelės šviesa. O Šv. Liucija padėkojo geriems vaikams saldžiais skanėstais.
Dėkojame mokytojoms Daliai Pukalskienei, Dijanai Petkevičienei ir meninės kompozicijos atlikėjams už eglutės įžiebimo šventę. Tikimės, kad Šv. Liucijos diena taps gražia tradicija, šiemet ji paminėta antrą kartą. Tegu šviesa ir šiluma šildo mūsų namus bei širdis laukiant Šv. Kalėdų!

Vievio m. Lazdynų Pelėdos bibliotekos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų