Sporto centro planuose: baseino renovacija, teniso kortai ir sporto arena

Sporto centro planuose: baseino renovacija,  teniso kortai ir sporto arena

Ineta BRICAITĖ

Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras švenčia savo veiklos dešimtmetį. Jei centro darbuotojai toliau taip entuziastingai dirbs, Elektrėnai taps tikriausiu Lietuvos sporto centru, nes vadovas planuoja ne tik naują stadioną ir teniso kortus įrengti, bet svajoja ir apie tikrų tikriausią penkių tūkstančių vietų areną. Centrui vadovauja Kęstas Vitkauskas. Su juo ir pasikalbėjome apie centro pasiekimus ir ateities užmojus.

2003 m. perėmėte vairą iš buvusio Sporto centro. Kokią situaciją radote ir ką per tuos 10 metų padarėte?

Pastatai jau stovėjo: Ledo rūmai, baseinas, „Vaikų pasaulis“, kuris šiuo metu jau nebetinkamas eksploatuoti. Ledo rūmai ir baseinas veikia ir šiandien. Kai pradėjau darbą, baseinas dar neveikė, buvo uždarytas jau gal dešimt metų ir visi galvojo, kad jau niekada jo nebeatidarysime.
Sporto, turizmo ir pramogų centras atsiskyrė nuo Sporto mokyklos ir mes pradėjome rūpintis daugiau ūkine dalimi – pastatų eksploatacija. Tuo metu meru buvo Kęstutis Vaitukaitis, Elektrinės direktoriumi – Pranas Noreika, Kūno kultūros ir sporto departamento generaliniu direktoriumi – Vytas Nėnius. Suvažiavome visi, susėdome ir sutarėme, kad reikia baseiną atgaivinti. Lėšų gavome iš savivaldybės, departamento, daug padėjo elektrinė, baseinas vėl pradėjo veikti 2005 m.
Dabar labai reikia jį renovuoti, jis pasenęs. Žinoma, tvarkomės ir savomis jėgomis – šią vasarą pakeitėme dalį vamzdyno iš metalinio į plastikinį, bet vis tiek reikalingas naujas stogas ir šildymas.
Taip pat reikalingas salių remontas. Jos lankomos dažnai – ateina ir elekrėniečiai, atvažiuoja žmonės iš Vievio, aplinkinių gyvenviečių. Norisi, kad šis pastatas (kuriame įrengtas baseinas – aut. past.) atrodytų kaip Ledo rūmai. Žinoma, ne kaip stogas, bet patys Ledo rūmai, jų vidus.
Kad Ledo rūmai pasikeitė – neįmanoma nepastebėti. Ten vėl vyksta varžybos, renginiai, vaikai treniruojasi. Jų renovacija rūpinosi daugiausia pati savivaldybė, tačiau eksploatuojame mes. 

O kaip vertinate planus Ledo rūmus perduoti privatininkui? Ar tai yra realu?

Aš manau, kad kiekvienas protingas verslininkas šito dalyko nesiims. Kiek aš per gyvenimą matęs sporto ir visų su juo susijusių reikalų, galiu pasakyti, kad tokios arenos savarankiškai neišsilaiko. Manau, kad tai yra nerealu, jeigu koks privatininkas ir apsiims eksploatuoti, jam reikės dar daugiau dotuoti, nei šiuo metu savivaldybė dotuoja Sporto centrą. Privatininkas už dyką neduos mūsų vaikams treniruotis, ne visi ten pateks. Nemanau, kad bus galima išlaikyti areną, kuri talpina du tūkstančius žmonių. Reikėtų mažiausiai kokių penkių tūkstančių sėdimų vietų, o patalpas pritaikyti koncertams, renginiams. Mūsų Ledo rūmuose dar nėra akustikos, todėl gerų koncertų čia būti negali. Todėl manau, kad privatininkas į Ledo rūmus neateis. O aš norėčiau, kad jie liktų mūsų vaikams, Elektrėnų žmonėms – tiems, kam ir buvo pastatyti. Žinoma, reikia galvoti, kaip juos išlaikyti. Galiu pasakyti, kad be valstybės, savivaldybės dotacijų, papildomų lėšų  nė vienas sporto objektas neišsilaiko.

Grįžkime prie darbų, nuveiktų per darbo dešimtmetį. Ar dar turite ką papasakoti?

Žinoma. Kai atėjome dirbti, savivaldybėje buvo apie 6-7 sporto klubai. Mes kuruojame suaugusiųjų sportą ir dabar savivaldybėje yra apie 20 klubų. Tai yra sveikintina. Žmonės buriasi, sportuoja, juda. Praėjusią savaitę iš visų klubų įkūrėme asociaciją, kuri vadinasi Elektrėnų savivaldybės sportinio judėjimo asociacija. Ją sudaro ne tik sporto klubai. Pavyzdžiui, narė yra Beižionių bendruomenė. Ji taip pat sportuoja.
Turime krepšinio, vandensvydžio komandas, šauniai mūsų veteranai žaidžia šaškėmis, šachmatais, neapleidžiame bėgimo. Mūsų trasa aplink Elektrėnų marias yra sertifikuota – pusė maratono, kurio metu, pavyzdžiui, galima registruoti rekordus. Tai yra oficialu. Tai yra ne vien tik bėgimas apie marias.
Taip pat rengiame įvairias šventes. Per metus surengiame apie 50 sporto renginių. Bendradarbiaujame su Elektrėnų kultūros centru, Sporto mokykla. 

Ką elektrėniečiai labiausiai mėgsta? Kokias sporto šakas dažniausiai renkasi? 

Populiariausios sporto šakos yra ledo ritulys, dziudo, plaukimas, vandensvydis. Visi nori plaukti. Aišku, įspūdingų rezultatų nepasiekia, nes plaukimui reikia atiduoti 10 – 15 metų, kad geresnį rezultatą pasiektum. Bet aš manau, kad po kokių 10 metų mes turėsim gerų plaukikų.

O ar atgimsta buriavimas?

Puiku, kad prisiminta buriavimo tradicija. Atsikūrė buriavimo klubas „Poseidonas“. Susibūrė bendraminčių būrys, jiems priklauso patalpos, jie ten tvarkosi, prižiūri. Ir turėtumėte jau pastebėti, kaip jie plaukioja su burlentėmis, su vandens slidėmis, kelios jachtos jau atsirado. Manau, kad mūsų marios atsigauna. Ir visa tai tik entuziastų dėka. Svarbiausia, kad einame į priekį.

Einate į priekį, o ar niekas nestabdo? Kokių problemų pasitaiko? 

Žinoma, kad pasitaiko. Daugiausiai – finansinės.

Kaip Jums apskritai pavyksta išsilaikyti?

Darbas, entuziazmas, geras kolektyvas, kuris stengiasi ir kuriam rūpi. Daug priklauso nuo kolektyvo požiūrio. Tenka ir po darbo, ir savaitgaliais, ir naktimis dirbti. Važiuojam į varžybas su komandomis, palaikome. Aišku, visko būna – ir pasiginčijame – kaip ir kiekviename darbe. Bet pagrindinė problema – finansinė. Ir čia nieko naujo. Jūs ją pamatysite nuvažiavę bet kur kitur – ir į Prienus, į Šalčininkus ir t.t.
Taip pat ir politinių sprendimų daug reikia. Kol kas svarbiausia, kad entuziazmo pakanka.

O Jūs pats dar sportuojate?

Pilvas neužaugo, vadinasi sportuoju. Aišku, ne taip aktyviai. Tik dėl savęs. Plaukioju, žaidžiu krepšinį, futbolą. Dėl savo sveikatos ir dėl malonumo. Bet nori nenori tokiame darbe dirbdamas turi judėti.

Kokie yra didžiausi Jūsų sportininkų laimėjimai?

Kaip ir minėjau, pas mus sportuoja daugiau mėgėjai, veteranai. Geri pasiekimai tų, kurie žaidžia šaškėmis ir šachmatais, laimi Lietuvos veteranų žalgiriadoje, kitose žaidynėse. Mūsų savivaldybei – tai tikrai nemaži pasiekimai, bet profesionalų, kurie atstovauja Lietuvos rinktinėms ir dalyvauja Europos ir Pasaulio čempionatuose, pas mus beveik nėra. Išimtis – dziudo. Yra keli sportininkai iš Elektrėnų, kurie mokosi Kaune ar Vilniuje, bet sportuoja pas mus. Jie profesionalai, kurie dalyvauja Pasaulio ir Europos čempionatuose.
Yra ir kitų klubų. Pavyzdžiui, vandensvydžio, ledo ritulio komandos žaidžia Lietuvos aukščiausioje lygoje. Mano, kaip trenerio tikslas – išugdyti olimpietį ir Pasaulio ar Europos prizininką, bet Sporto, turizmo ir pramogų centro tikslas – suburti žmones sportui. Bus rezultatai – gerai, nebus, žmonės bent jaus malonumą – vis tiek gerai. Bet vis tiek – ar laimi, ar pralaimi – jie atstovauja Elektrėnams. Daug sporto šakų garsina mus – ir smiginis, ir krepšinio komandą turime, bet jie nėra profesionalai, kurie pasiektų itin aukštų rezultatų.

Metų sportininke pripažinta Jūsų auklėtinė Džestina Kutkaitė. Gal galite apie ją papasakoti?
Ji yra atsidavusi dziudo sportininkė. Treniruojasi ji jau gal 7 – 8 metus. Gabi, gerai mokosi, yra Lietuvos jaunių rinktinės narė. Šį savaitgalį tapo savo metų Lietuvos čempione ir patvirtino savo statusą būti rinktinėje. Šiemet per Europos ir Pasaulio čempionatus atstovaus Lietuvai ir Elektrėnams. Ji yra įtraukta į olimpinės rinktinės rezervą, o tai jau yra labai daug. Sportininkė pastebėta.
Praėjusių metu Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ji buvo vienintelė elektrėnietė. Apskritai, mūsų sportininkai patenka jau į trečią olimpinį festivalį. Ne visiems taip pasiseka. Džestina iškovojo ten penktą vietą. Turėjo labai didelių problemų – treniruotėje susižalojo ranką, medikai nenorėjo leisti jos varžytis, bet ji labai norėjo. Su skaudančia ranka ir ašaromis akyse ji išlošė prieš labai stiprią priešininkę. Liko be medalio, bet vis tiek tai – labai didelis pasiekimas. Ir mergaitė ji gera, ir kaip sportininkė gera, ir mokosi gerai. Duok, Dieve, jai geros sveikatos ir gerų dienų. 

Dešimt metų su Sporto, turizmo ir pramogų centru jau praėjo. Ką planuojate veikti per ateinantį dešimtmetį?
Planų daug. Aišku, labai norime renovuoti baseiną. Tai –  pirmoje vietoje. Trūksta tokių aikštelių kaip paplūdimyje – ne tik tinklinio, bet apskritai. Norėtume ir teniso kortus įrengti šalia baseino. Teniso tradicija Elektrėnuose gyva – kažkada buvo išauginta gerų sportininkų, kortai buvo miške, šalia elektrinės. Jie ir dabar tokie vargani yra. Žmonės dar eina ten žaisti, kartais žaidžia rankinio salėje.
Futbolo aikštės norėtųsi tokios, kurioje neplaukiotų antys. Ne tik futbolui – ir miesto renginiams būtų gerai, ir bėgimui, ir lengvaatlečiams, kurių nemažai tikrai gerų yra. Stadionas, krepšinio lauko aikštelė, kortai norėtųsi, kad atsirastų per 2-3 metus.
Su „Vaikų pasauliu“ reikia kažką daryti. Teko man neseniai būti Kėdainių sporto arenoje. Jei mes tokią turėtume, atsivertų naujos galimybės. „Vaikų pasaulį“ atstatyti vis tiek būtų sudėtinga, o vieta arenai ten būtų itin gera. Bet aišku, čia jau reikia savivaldybės, politikų sprendimų. Galbūt įgyvendinant projektus būtų įmanoma pasistatyti tokią areną. Tada Elektrėnai būtų tikras sportinis miestas. Aš jį tokį ir matau.
Daug turistų pritraukti  mums sunku, bet mes turėtume areną, turime marias, Ledo rūmus, baseiną. Jei būtų arena, galbūt ir miesto krepšinio komanda susikurtų. Areną naudoti galima ne tik sportui. Ten vyktų koncertai, renginiai. Galima treniruotis ir kitų sporto šakų atstovams. Pavyzdžiui, dziudo treniruotėms man jau neužtenka krepšinio salės – per mažai vietos. 

O „Vaikų pasaulio“ atgaivinimo idėja?

Buvo projektas „Energolendas“, bet jis sustojo. Manau, kad sunku bus atgaivinti atrakcionų parką. Nors žinoma, viskas yra įmanoma. Bet ta vieta būtų itin tinkama arenai. Ir ji turėtų pasisekimą. Atsirastų viešbučių, vyktų tarptautinių varžybų, o kadangi atvažiuotų žmonės, jie surinktų daug lėšų. Paliktų pinigus parduotuvėse, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose.
Neseniai vyko Šiaurės šalių vandensvydžio čempionatas. Atvažiavo trys šimtai žmonių. Ir visiems buvo gerai, visi patenkinti. Manau, kad ir verslininkams būtų palanku, nes tai darytų įtaką ir apgyvendinimo, ir maitinimo, ir kitiems sektoriams. Elektrėnuose kovo mėnesio pabaigoje vyks greitojo čiuožimo Europos lygio varžybos. Manau, kad susirinks čia sportininkų iš daug šalių – gal kokių dvidešimties. Tai yra naudinga Elektrėnams, ir tokie renginiai galėtų būti daug dažnesni.

Ačiū už atsakymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aktualijos


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Aplinkos apsauga


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Archyvas


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Darbo partija


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Elektrėnų krašto šviesuoliai


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Europietiška savivaldybė


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai aukštumų link


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69

Keliai link aukštumų


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/kronika/domains/kronika.lt/public_html/wp-content/themes/true-news-child/single.php on line 69