„Sodra“ ragina saugotis apgavikų

Pastaruoju metu pasitaikė atvejų, kai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) darbuotojais prisistatę asmenys garbaus amžiaus gyventojams telefonu arba tiesiog sustabdę gatvėje siūlo rašyti prašymus dėl pensijų padidinimo arba nepriemokų susigrąžinimo, pasiūlo palydėti į namus ir padėti užpildyti reikiamus dokumentus. „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius ragina žmones būti budresnius ir tokiais atvejais nepasirašinėti jokių dokumentų dėl pensijų atkūrimo ar nepriemokų susigrąžinimo, neįsileisti tokių asmenų į namus ir neteikti asmens duomenų.

„Norime atkreipti visų pensinio amžiaus gyventojų ir jų artimųjų dėmesį, kad „Sodros“ darbuotojai žmonių gatvėse nestabdo, neskambina telefonu ir nevaikšto po namus siūlydami pasirašyti sutartis dėl pensijų padidinimo ar susigrąžinimo, ar bet kokias kitas sutartis, taip pat nereikalauja asmens duomenų“, – sako M. Sinkevičius.

„Sodra“ primena, kad nuo 2012 m. sausio 1 d. nedirbantiems ir dirbantiems socialinio draudimo pensijų gavėjams į prieškrizinį lygį (buvusį 2009 m. gruodžio mėnesį) grąžintos senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių valstybinio socialinio draudimo pensijos bei kompensacijos.

Taip pat primenama, kad šių metų birželį bus išmokėtos likusios nepriemokos 1995-2002 metais dirbusiems ir draudžiamųjų pajamų turėjusiems pensininkams, gavusiems ne viso dydžio senatvės ar invalidumo pensiją.

„Visus reikiamus duomenis, kad būtų išmokėtos 1995-2002 metais dirbusiems pensininkams susidariusios nepriemokos, „Sodra“ turi, todėl nei dėl atkuriamų pensijų, nei dėl pensijų nepriemokų grąžinimo žmonėms niekur nereikia kreiptis, nereikia pildyti jokių dokumentų, o juo labiau patikėti savo duomenis ar įsileisti į namus neaiškius asmenis“, – pabrėžė „Sodros“ direktorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų