Semeliškių seniūnijos gyventojai Janei Lazauskienei – 100 metų!

Semeliškių seniūnijos gyventojai  Janei Lazauskienei – 100 metų!

Motina Teresė yra pasakiusi: „Reikia visai nedaug, gal tik šypsenos. Pasaulis būtų dar geresnis, jeigu kiekvienas daugiau šypsotųsi. Tad šypsokitės ir džiaukitės, kad Dievas jus myli“. Viešpaties globa, sveikata, gyvenimo džiaugsmas lydi tuos, kurie ir skausme, ir džiaugsme kantriai neša savo gyvenimo kryžių, moka priimti kiekvieną dieną kaip dovaną, moka neskubėti ir džiaugtis mažais stebuklais.

Jubiliate su dukra Jane Makauskiene
Jubiliatė su dukra Jane Makauskiene

Su šypsena svečius sutiko,­ su daina išlydėjo Semeliškių se­niūnijos Laičių kaimo gyventoja Janė Lazauskienė, lapkričio 17-ąją dieną šventusi garbingą 100 metų jubiliejų. Jubiliatę aplankė Semeliškių seniūnijos seniūnė Loreta Karalevičienė, socialinio darbo organizatorė Vida Kazlauskienė.
Prieš keletą savaičių Janę Lazauskienę kalbino Trakų regioninės televizijos „Aidas“ vadovas Česlovas Rulevičius. Po susitikimo Česlovas tarė: „Istorija gyva, kol turime tokių „perlų“, atmintyje saugančių krašto tautosaką, prisiminimus“.
Toks geras ir šiltas jausmas apima, žvelgiant į mielą, linksmą, besišypsančią, 100 metų sulaukusią jubiliatę. Devyniasdešimtojo jubi­liejaus proga senolė juokavo, kad Dievas duos sveikatos ir sulauks šimto metų. Po penkerių metų devyniasdešimt penktojo gimtadienio proga pridūrė, kad surizikuos ir ­Dievas šimtą metų duos.
Garbingo amžiaus sulaukusi mo­čiutė yra labai guvi, geros sveikatos, šviesaus proto, apsupta artimųjų meilės ir šilumos, džiaugiasi kiekviena gyvenimo diena. Kasdienišku žingsniu skubantį laiką užpildo maldomis, skambiomis, ilgomis dainomis, televizijos ir radijo žiniomis iš Lietuvos ir pasaulio. Vienos dainos virto raudomis, apraudančiomis anks­ti išėjusius artimuosius, giminai­čius, kaimynus, kitos skamba links­ma gaida ir praskaidrina gyvenimo kasdienybę. Viešnioms paprašius padainuoti, senolė uždainavo apie patį tauriausią žemėje jausmą – meilę.
Visą gyvenimą mėgo skaityti. Dar iki rudens skaitė knygas, o dabar seka savivaldybės laikraščių naujienas.
Paklausta, kokia ta laimės for­mulė, kokia ilgaamžiškumo paslaptis, atsakė trumpai ir lakoniškai: „Darbas ir maistas“. Visą gyvenimą keldavosi šeštą valandą ryto ir eidavo poilsio dešimtą valandą vakaro. Daug dirbdavo, valgydavo paprastus lietuviškos virtuvės patiekalus. Ir dabar mėgsta barščių sriubą, kiaulieną, kopūstus. O vėliau pridūrė, jog labai svarbu, kad žmogaus širdies neėstų pykčio ir pavydo rūdys, kad visada gero linkėtų ir kitiems padėtų.
Semeliškių seniūnijos, Laičių bendruomenės vardu sveikiname jubiliatę Janę Lazauskienę, linkime Dievo palaimos, sveikatos, neblėstančio gyvenimo džiaugsmo, skambių dainų, šypsenos, puikaus humoro jausmo. Ir susitikimo po metų, 101-ojo gimtadienio proga!

Semeliškių seniūnė
Loreta Karalevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų