Semeliškės jau turi seniūnę

Semeliškės jau turi seniūnę

Elektrėnų savivaldybės Semeliškių seniūnijoje po pusantrų metų pertraukos jau darbuojasi naujoji seniūnė LORETA KARALEVIČIENĖ, 2015 m. rugsėjo 7 d. laimėjusi konkursą Semeliškių seniūno pareigoms užimti. Ji mielai sutiko prisistatyti savivaldybės gyventojams. Seniūnę kalbino Silvija Bielskienė.

Papasakokite apie save, kokias profesijas įgijote, kur dirbote iki šių pareigų.

Gimiau 1973 m. gegužės 20 d., užaugau ir iki šiol gyvenu nuostabiame, turinčiame gražų kraštovaizdį, Semeliškių miestelyje. 1991 m. sidabro medaliu baigiau Semeliškių vidurinę mokyklą. Ketinau studijuoti Kauno medicinos akademijoje, bet nepraėjau konkurso (į vietą stojančiųjų buvo 10-11). Kad metai nepraeitų tuščiai, per metus išmokau kirpėjos amato, o jau kitais metais įstojau į Vilniaus pedagoginį universitetą, įgijau bendrojo lavinimo mokyklos chemijos mokytojos kvalifikaciją. Baigusi studijas, ieškojau darbo pagal profesiją, neradusi, keletą metų dirbau Vilniuje konsultanto, personalo administravimo srityje. Sukūriau šeimą, gimė dukrelė Karolina. Gyventi Semeliškėse ir kasdien važinėti į Vilnių, buvo sudėtinga, o dar maža dukrelė. Labai apsidžiaugiau, kai 2000 m. pradėjau dirbti socialinio darbo organizatore Semeliškių seniūnijoje. Siekiau praktinių ir teorinių žinių. Iš karto įstojau į Vilniaus universitetą, įgijau socialinio darbuotojo profesinę kvalifikaciją. Septynerius metus dirbau socialine darbuotoja. Tai laikas, kai buvo intensyvus bendravimo sąlytis ir darbas su savo seniūnijos gyventojais. Stengiausi ir padėjau spręsti gyventojų socialines problemas. Darbas labai įvairiapusis, reikšmingas ir reikalingas, sakyčiau, dar per mažai pas mus įvertintas. 2007 m. pradėjau dirbti Elektrėnų sav. administracijos Socialinės paramos skyriuje vyriausia specialiste, darbas – piniginės socialinės paramos administravimas. Ir taip iš viso – 15 metų socialinio darbo srityje…

Kodėl nutarėte dalyvauti Semeliškių seniūno rinkimų konkurse?

Dalyvauti Semeliškių seniūno pareigoms užimti konkurse paskatino seniūnijos gyventojai, kurie prašė dalyvauti. Tai man suteikė pasitikėjimo, kad gyventojai nori matyti mane einančią šias pareigas.

Iš 8 Elektrėnų sav. seniūnijų esate trečioji moteris-seniūnė. Kaip manote, ar nėra sudėtinga moteriai vadovauti seniūnijai, juk dominuoja nuomonė, kad seniūno pareigos tinka tik vyrui.

Sakyčiau, dar trūksta ketvirtos moters seniūnės, kad būtų išlaikytas vyrų ir moterų lygių galimybių principas. Manau, moterys ne prasčiau sugeba ir gali tvarkyti seniūnijos ūkinę, administracinę veiklą.

Kaip reagavo jūsų šeima, kai sužinojo, kad kandidatuojate į seniūnės pareigas?

Visiškai ramiai. Esu tremtinių proanūkė, jau ir ne pirma seniūnė giminėje. Senelės brolis (mamos krikšto tėtis) buvo viršaitis, mano krikšto tėtis (mamos pusbrolis) buvo seniūnas ir vienos savivaldybės administracijos direktorius. Jie padrąsino, manydami, kad tam turiu pakankamai žinių ir gebėjimų.

Ar nebuvo sudėtinga palikti socialinę sritį ir kardinaliai keisti darbo veiklą?

Manau, kad socialinio darbuotojo ir seniūno darbas yra greta, tai yra tęstinumas. Seniūnas privalo norėti ir sugebėti dirbti su žmonėmis, išmanyti visas sritis: socialinius reikalus ir žemės ūkį, ir vos ne statybų-kelių inžineriją. O ką jau bekalbėti apie bendravimo su žmonėmis subtilybes, juk kiekvienas žmogus turi savo požiūrį ir poreikius.

Kokie bus pirmieji darbai, pradėjus dirbti seniūnijoje?

Naujas pareigas (sakyčiau, naujas atsakomybes) einu antrą savaitę, bet darbai jau prasidėjo. Semeliškėse papildomai pastatyti 2 komplektai antrinių žaliavų surinkimo konteinerių, siekiant sumažinti šiukšlinimą. Didesnis dėmesys skiriamas socialinės paramos gavėjams, atliekantiems visuomenei naudingą veiklą, kad atsakingiau prisidėtų prie aplinkos švarinimo. Didinant užimtumą ir mūsų aplinkos gražinimą, sudarysime dar vieną darbo sutartį dėl viešųjų darbų (šiuo metu įdarbinti du žmonės). Apžiūrėti seniūnijos keliai, numatytas kelių greideriavimo laikas. O dėl prastos regioninio kelio būklės Jokūbiškės-Semeliškės ir kito regioninio kelio kreiptasi į šiuos kelius prižiūrinčią Trakų kelių tarnybą. Prasideda susitikimai su seniūnaičiais ir seniūnaitijų gyventojais. Su Laičių seniūnaite Nijole Ustiliene apsilankėme Laičių kaime, susipažinau su šios vietovės pagrindinėmis problemomis: vienos problemos sprendžiamos greitai, o kitoms reikia didesnių finansinių resursų. Bandoma spręsti Daugirdiškių seniūnaičio Valdo Lėliaus iškeltą klausimą dėl kelio ženklų-gatvių nuorodų pastatymo Daugirdiškių kaime. O kur dar įvairūs apsilankymai, renginiai… Kažkaip greit „įsisukau“ į naujus darbus. Kažkas pajuokavo: „Nori viską iškart padaryti, tai ką paskui darysi?..“.

Čia pirmieji darbai daromi, o šiaip daug minčių ir siekių yra kaip gerinti ir puoselėti seniūnijos gyventojų aplinką, kad gera būtų čia gyventi.

Ką pirmiausia reiktų keisti, o ką tęsti Semeliškių seniūnijoje?

Pradėti darbai turi būti tęsiami, o jau pačioje darbų eigoje atsiranda pokyčių. Nemažai nuveikta Semeliškių seniūnijoje, turime gražią renovuotą Semeliškių gimnaziją, vaikų darželį, parapijos namus, gražiai sutvarkytą šv. Lauryno bažnyčią. O pagrindinis miestelio akcentas – į ką atsiremia pagrindinė miestelio gatvė – šv. Mikalojaus cerkvė yra apsilupusi. Neturime miestelio aikštės parkelio, kurį būtų galima įrengti viešoje erdvėje prie gimnazijos ir cerkvės. Ten puiki vieta gyventojų susibūrimams, juk čia pat yra ir gimnazijos salė renginiams. Neturime ir įrengtos šarvojimo salės… Kiek visko daug, tik stenkimės, kiekvienas būkime nuoširdus ir atsakingas savo veikloje ir turėkime didelį norą, siekį padaryti tai, kas džiugintų ir tave patį, ir šalia esančius.

Rugsėjo 5 d. buvo pasirašyta tolimesnė bendradarbiavimo sutartis tarp Semeliškių ir Čosnuvo (Lenkija) seniūnijų, ar tęsite pradėtą ankstesnių seniūnų veiklą?

Kaip ir minėjau, visa pradėta gera veikla turi būti tęsiama, taip pat ir draugystė, bendradarbiavimas su Čosnuvo seniūnija.

Ar rengiatės prisistatyti seniūnijos bendruomenei?

Prisistatymas seniūnijos gyventojams vyksta savaime. Mane pažįsta (galbūt ne visi seniūnijos naujakuriai) ir aš pažįstu gyventojus. Juk tiesiogiai dirbau su seniūnijos gyventojais. Be abejo, bus susitikimai su seniūnaitijų seniūnaičiais, įstaigų vadovais. Jau dabar vyksta išvykos pas gyventojus, sprendžiant įvairius klausimus. Ir toliau, ne tik pati, bet kartu su šauniais seniūnijos darbuotojais lankysimės pas gyventojus. O kur dar įvairūs renginiai, kada susiburiama daugiau. Bus ir seniūnijos metinės veiklos įgyvendinimo ataskaitos pristatymas. Išskirtinio sukvietimo – pompastikos, tam, kad prisistatyčiau, manau nereikia.

Kokie Jūsų pomėgiai, kaip leidžiate laisvalaikį?

Mėgstu dirbti sode, darže.

Dėkoju už nuoširdų pokalbį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų