Graži akimirka ligoninės medikų gyvenime

Graži akimirka ligoninės medikų gyvenime

Julija Kirkilienė

Elektrėnų ligoninės penkiasdešimtmečio minėjime pagerbti buvo visi ligoninėje dirbantys ar dirbę medikai, o ligoninės direktorei Laimutei Matkevičienei buvo įteiktas garbingas apdovanojimas – Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas – ir įteiktas nusipelniusio gydytojo garbės ženklas. Ta gražia gyvenimo akimirka, kaip sakė pati direktorė, pasidžiaugti pakviesta buvo savivaldybės medikų bendruomenė ir savivaldybės gyventojai. Jie turėjo progą pamatyti nuostabų Lietuvos televizijos ir radijo lengvosios muzikos orkestro, vadovaujamo Jaroslavo Cechanovičiaus, ir operos solistės Rasos Juzukonytės (sopranas) koncertą. Renginį vedė atlikėjas ir renginių vedėjas Romualdas Juzukonis. Tarp žymių atlikėjų progos pasirodyti turėjo ir Elektrėnų meno mokyklos atlikėjai.

Šiais sunkiais ligoninių tinklo pertvarkymo metais į Elektrėnų ligoninės jubiliejų gausiai sugužėjo svečių iš Seimo, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijų, Gydytojų asociacijos, kaimyninių rajonų gydymo įstaigų ir, žinoma, savivaldybės įstaigų bei bendruomenių. Medikų bendruomenei ir pacientams visą paskaitą paskaitė nusipelnęs gydytojas, dabar Ministro pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus. Jis medikų darbą prilygino maldai, o mediko profesiją – Dievo duotam pašaukimui. Medikus jis ragino niekada to nepamiršti, o žmones ragino neskubėti gydytojų teisti už kartais padaromas klaidas. Patarėjas deklamavo eiles ir žinomų išminčių žodžius, kad juodai nudažytais angelo sparnais sunkiau būna pakilti, bet dėl juodos spalvos angelas skraidyti gali. Jis citavo L. Matkevičienės formulę, kad sėkmingam ligoninės darbui reikia darnos, komandinio darbo, kokybės ir personalo darbo kultūros.

Po ilgos ir įspūdingos A. Vinkaus kalbos, kiti svečiai ne ką ir pridėti beturėjo, tik buvęs sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas dėkojo L. Matkevičienei, merui Kęstučiui Vaitukaičiui ir Elektrėnų garbės piliečiui Pranui Noreikai už sugebėjimą jį įtikinti nepadaryti klaidos – neuždaryti Elektrėnų ligoninės. Politikas ragino klaidos nepadaryti ir dabartinės sveikatos apsaugos ministrės, nes Elektrėnų ligoninė nuo pirmosios reformos įrodė, kad ji verta klestėti. Per 15 metų į ligoninę buvo pritrauktos penkių europinių projektų lėšos – įvykdyti penki stambūs projektai, pakeitę ligoninės įvaizdį ir atliekamų paslaugų kokybę. Tuo įsitikinti galėjo A. Vinkus, be direktorės žinios pavaikščiojęs po ligoninę, pakalbinęs ir ligonius, ir darbuotojus.

Šventėje pagerbti buvo anksčiau dirbę ir dabar dirbantys medikai. LR Seimo Sveikatos reikalų komitetas įteikė 15 padėkų, Ministras pirmininkas – 10, LR Sveikatos apsaugos ministerija – 10, LR Seimo pirmininkė – 5, LR Seimo narys B. Bradauskas – 6, Elektrėnų savivaldybės meras – 42 padėkas. Valstybinių įstaigų apdovanojimus gauti nėra paprasta. Kad Elektrėnų medikai geriausi Lietuvoje, direktorei prireikė parašyti jų charakteristikas ir įtikinti, kad jie tikrai verti tokių aukštų apdovanojimų.

Ligoninės penkiasdešimtmečio proga L. Matkevičienės iniciatyva išleista knyga „Elektrėnų ligoninės 50 veiklos metų“, kuri įteikta visiems sveikintojams ir Elektrėnų medikams. Apie ligoninę buvo sukurtas trumpametražis filmas. Ligoninės 50 metų jubiliejų, knygos leidybą ir kino filmo sukūrimą finansavo rėmėjai, kurie paramą vedė į specialų jubiliejaus fondą. L. Matkevičienė prašė nuoširdžiausiai padėkoti rėmėjams, kurie suprato renginio svarbą ir nuo pat metų pradžios pagal galimybes atsiliepdami į prašymą vedė į sąskaitą lėšas. Be rėmėjų pagalbos nebūtų taip gražiai pagerbti ligoninės medikai, nebūtų buvę tos gražios gyvenimo akimirkos, pakilėjusios medikus geresniam darbui, suartinusios medikų bendruomenę ir suartinusios pacientus su medikais. Šventę rėmė: UAB „Medicinos linija“, UAB „Mediq Lietuva“, AB„Ortopedijos technika“, Farmacinė įmonė „Polpharma”, UAB „Salmeda“, UAB „Skirgesa“, UAB „Vitrolab“, Pramogų ir konferencijų centras „Pas Radvilą“, VĮ „Automagistralė”, UAB „Berlin Chemie Menarini“, UAB „Bioeksma“, UAB „Būsto pasaulis“, UAB „Elme Messer“, UAB „Diagnostinės sistemos“, D.Dzimidavičienės IĮ, Elektrėnų savivaldybė, UAB „Kristameda“, Dariaus Kmelnicko IĮ, UAB „Limeta“, UAB „Meditechna“. Taip pat direktorė prašė padėkoti visiems ligoninės darbuotojams, padėjusiems organizuoti šventę, negailint nei laiko, nei energijos, nei patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų