Savivaldybė prarado 33 gyventojus

Ineta Bricaitė

Nors Elektrėnų savivaldybėje vis dygsta nauji namai ir gyvenvietės plečiasi, tačiau žmonių čia vis mažėja. Ne, ne apie emigraciją šįkart eina kalba, o apie natūralius demografinius procesus – gimimą ir mirtį. Žmonės vis nerimauja, kad po pusšimčio metų gyventojų pasaulyje taip smarkiai padaugės, kad visiems netgi maisto nebeužteks. Tačiau Elektrėnų savivaldybėje, kaip ir visoje Lietuvoje, procesai priešingi – žmonių gimsta mažiau nei miršta. Visuomenė sensta.

2013 m. gimė 268 nauji Elektrėnų savivaldybės gyventojai: 137 berniukai ir 131 mergaitė. Mirė 301 žmogus. Vadinasi per metus savivaldybės gyventojų sumažėjo 33 žmonėmis.  

Iš visų naujagimių beveik pusšimtis vaikų gimė užsienyje. Ten elektrėniškiai ne tik vaikus gimdė, bet ir tuokėsi – iš 123 santuokų užsienyje įvyko 13. Gyventojai neskuba santuokų registruoti bažnyčiose – prieš Dievą amžiną ištikimybę vienas kitam prižadėjo vos 29 poros. Ištuokų per praėjusius metus užregistruota 89.

Elektrėnų savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Irena Valeckienė pasakojo apie populiariausius naujagimių vardus. Vardų mada per metus labai nepasikeitė – populiariausieji išlieka tie patys. Dažniausiai gyventojai savo sūnų vadino Dominyku, Matu, Martynu, dukrą – Emilija, Egle, Kornelija, Paulina.
Pasak I. Valeckienės, pasitaiko ir retesnių vardų, pavyzdžiui, Estela, Lineta, Tėja, Germantas, Kanas, Neidas, Danijaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų