Savaitgalio įvykiai Elektrėnuose: chuliganiškas vairavimas ir bandymas papirkti pareigūnus

Lapkričio 11 d. apie 15.40 val., gavus pranešimą dėl pavojingo vairavimo, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnai Elektrėnuose sulaikė Elektrėnų sav., Kietaviškių sen. gyventoją F.Sh. (gim. 1976 m.), kuris automobilių stovėjimo aikštelėje, vairuodamas automobilį BMW, iš chuliganiškų paskatų pavojingai manevravo, t.y. sukdamasis ratu sukėlė grėsmę kitų asmenų saugumui, ir, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, pasukęs į kairę nuvažiavo.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK

Dėl šio fakto Elektrėnų PK pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 1242 str. 2 d. (Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas).

Aiškinantis aplinkybes, buvo nustatyta, kad F.Sh. turi galiojančią administracinę nuobaudą, paskirtą už analogišką administracinį pažeidimą, t.y. F.Sh. pakartotinai per metus galimai padarė tokios pačios rūšies teisės pažeidimą ir ši aplinkybė, nagrinėjant administracinio teisės pažeidimo bylą, bus vertinama, kaip sunkinanti aplinkybė.

Lapkričio 12 d.  apie 1.00 val. Elektrėnų PK pareigūnai Vievyje, Semeliškių g., sustabdė automobilį BMW, vairuojamą Elektrėnų sav., Gilučių sen. gyventojo P.A. (gim. 1989 m.). Atliekant vairuotojo patikrinimą, buvo nustatyta, kad P.A., neturėdamas teisės vairuoti, vairavo būdamas neblaivus. Tačiau jam teks atsakyti ne tik dėl administracinio teisės pažeidimo, numatyto ATPK 129 str., bet ir už bandymą papirkti pareigūnus.

P.A., siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, Patrulių būrio pareigūnams už neveikimą vykdant įgaliojimus tiesiogiai davė 140 Lt. Dėl šių neteisėtų veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 1 d. (Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų).

Lapkričio 11-13 dienomis Elektrėnų PK pareigūnai surašė 5 administracinių teisės pažeidimų protokolus už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviems, 5 už pažeidimus, numatytus ATPK 183 str. (Viešosios rimties trikdymas), 4 už pažeidimus, numatytus ATPK 178 str. (Girto pasirodymas viešosiose vietose) ir 6 už pažeidimus, numatytus ATPK 174 str. (Nedidelis chuliganizmas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų