Savęs paieškos Elektrėnuose

Savęs paieškos Elektrėnuose

Julija Kirkilienė

Elektrėnų savivaldybė garsi mažiausia bedarbyste Lietuvoje. Darbo biržos duomenimis, Elektrėnų savivaldybėje šiuo metu registruota per 100 jaunų žmonių, ieškančių darbo. Jauni asmenys neranda darbo dėl įvairių priežasčių, čia jiems į pagalbą ateina Darbo biržos vykdomas projektas „Atrask save“.

Atrask save

DBPasak Darbo biržos Trakų skyriaus Elektrėnų poskyrio vedėjos Marijos Subačienės, jauni bedarbiai darbo neranda dėl įvairių priežasčių: pavyzdžiui, mamos, auginančios vaikus, atsisako siūlomų darbo vietų dėl nepriimtino darbo grafiko, kitiems jaunuoliams nepavyksta rasti darbo pagal specialybę, treti gyvena atokiose vietovėse ir neturi transporto siūlomai darbo vietai, yra ir tokių, kurie nepasitiki savimi ir mano, jog neturi gabumų siūlomam darbui atlikti. Didžiąją dalį šių problemų padeda išspręsti vykdomas projektas „Atrask save“, kurio metu jauni asmenys atranda jų gebėjimus ir polinkius atitinkančias veiklas.

Sužinok, kad gali

Gruodžio 8 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje Darbo birža pakvietė jaunimą dalyvauti Jaunimo garantijų viešinimo renginyje „Sužinok, kad gali…“. Jauniems asmenims seminarą vedė lektorius, darnios asmenybės ugdymo, organizacijų kultūros konsultantas Mindaugas Vidugiris. ,,Labai svarbu gyvenime išmokti klausytis ir suprasti‘‘, – teigė lektorius. Žmogaus sėkmę, pasak lektoriaus, dažnai lemia atsitiktinumai, drąsa ir sumanumas. Savanorystė – tai žmogaus noras duoti… Bet dirbdamas nemokamai, pats savanoris gauna neįkainojamos patirties būsimai karjerai. Savo kalbas lektorius grindė realiais pavyzdžiais. Diskusijų metu buvo atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. Renginio dalyviai sužinojo apie žmones, kurių išmintis, patarimai ir istorijos įkvepia, skatina keistis ir padeda siekti laimės.

Renginio dalyviai tą dieną apsilankė bendrovėje „Kietaviškių gausa“, susipažino, ką darbuotojams gali pasiūlyti po rekonstrukcijos veiklą plečianti daržoves auginanti įmonė. Įmonės vadovas renginio dalyviams ir parodė, ir papasakojo, kokiomis sąlygomis dirba šiltnamyje darbuotojai, kokius darbus atlieka, kokia darbo trukmė. Jaunimas domėjosi darbo sąlygomis ir įsidarbinimo galimybėmis naujai pastatytuose ir moderniai įrengtuose šiltnamiuose.

Pasitikėjimo įkvėpimas

Po renginio jaunuoliai dalinosi įspūdžiais tarpusavyje, o Miglė ir Jovita įspūdžiais nepabijojo pasidalinti ir su skaitytojais. Merginos po renginio buvo pilnos optimizmo ir pasitikėjimo savimi. Jovita, Vilniaus universitete baigusi komunikacijos studijų bakalauro programą, padedant Darbo biržai, jau siunčiama į stažuotę užsienyje ir ruošiasi paskutiniam pokalbiui su darbdaviu. Mergina po renginio buvo pilna tikėjimo sėkme. Miglė dar nebaigė lietuvių kalbos filologijos studijų, bet įsigijo bankininkystės profesiją Elektrėnų profesinio mokymo centre. Mergina pagal įsigytą specialybę Elektrėnuose darbo gauti nesitiki, bet tiki pakeisti profesiją į kitą, jos mėgstamą. Merginas Elektrėnuose tenkintų atlyginimas apie 600 eurų.

Apsispręsk

Projektą „Atrask save“ bendromis jėgomis įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Jaunimo reikalų departamentu ir Lietuvos darbo birža. Projekte jaunimo garantijos skirtos visiems jaunuoliams – tiek registruotiems, tiek ir neregistruotiems darbo biržoje. Projekto vykdytojai ragina: „Negali apsispręsti, ką norėtum veikti? Jei tau nuo 15 iki 29 metų, šiuo metu nedirbi ir nesimokai, prisijunk prie projekto „Atrask save“! Tu turi unikalią galimybę įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą, išbandyti ir atrasti tas veiklos sritis, kurios labiausiai atitinka tavo gebėjimus ir, svarbiausia, norus“. Projektas siūlo didelę paslaugų įvairovę visiems darbo, mokymosi ir praktikos galimybių ieškantiems jauniems žmonėms, tiek užsiregistravusiems, tiek neužsiregistravusiems darbo biržoje.

Apsisprendei? Susisiek su koordinatoriumi, aptark savo norus, kartu sudarysite individualų veiklų planą, kuriame suplanuosite veiksmus ir priemones, reikalingas tavo tikslui pasiekti. „Atsimink, kad tu ir tai ko tu nori – mums labai svarbu“,- skelbia projekto vykdytojai ir dar priduria: „eidamas į darbo pokalbį, nepamiršk paminėti, kad gali gauti subsidiją – tai tavo vienas pranašumų prieš kitus kandidatus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų