Saugokime žemę

Saugokime žemę

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės ­diena, kuri nuo 1992 m. įteisinta ir Lietuvoje, paminėta Kazokiškių seniūnijoje popietėje „Saugokime žemę“.
Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuo­se Žemės rutulio kampeliuose. Šią dieną Lietuvos aplinkos ministerija organizuoja šventinius renginius, kūrybines akcijas, išvykas į parkus, miškų tvarkymą, inkilų įkėlimo akcijas ir kt.
Neatsiliko nuo inkilų įkėlimo akcijos ir Kazokiškių seniūnija. Tradicija tampa pušyne sukurti būstą grįžusiems paukščiams. Popietėje „Saugokime žemę“ klausėmės informacijos apie oficialiai įteisintą Žemės dieną, 10 faktų apie Žemę, Gandrų dieną kovo 25-ąją, 29-ąją – Žemės poilsio dieną ir pavasario lygiadienį. Seniūnijos kieme visi popietės „Saugokime žemę“ dalyviai puošė miegantį medį gėlėmis ir popieriniais paukščiukais. Kazokiškių vaikų dienos centro auklėtiniai antram gyvavimui (iš nenaudojamų daiktų ir iš panaudotų kartoninių ir plastikinių pakuočių) sukūrė dekoraciją ir kostiumą, prie kurių vėliau įsiamžino.
Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje, mokyklos prieigose ir t.t.
Nuoširdi padėka Juozui Pliopai ir Giedriui Davidavičiui, prisidėjusiems prie inkilų kėlimo akcijos.
Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną!

Jolanta Cesiūnaitė,
Kazokiškių kultūrinių renginių organizatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų