Ricinmedis ieško šeimininkų

Ricinmedis ieško šeimininkų
Prabėgusi tropinė vasara paliko gražių prisiminimų ir dovanų. Vievietės Reginos Leonavičienės šiltnamyje nesėtas ir nesodintas  užaugo gražus tropinis augalas – ricinmedis.

Šis augalas kilęs iš Rytų Afrikos, Etiopijos, savaime paplitęs daugelyje vietų tropinėje ir subtropinėje juostoje, nežinia, iš kur atsiradęs vievietės šiltnamyje, gali užaugti iki 12 m aukščio.
Ricinmedis – vienas seniausių augalų, kurie buvo pradėti auginti aliejaus gavybai. Tai žinojo jau senovės Egipto žmonės. Jie ricinos aliejų naudojo odos priežiūrai, kaip kosmetinę priemonę, ir kaip degų skystį aliejinėms lempoms. Todėl R. Leonavičienė ieško žmogaus, galinčio iš jos tą nuostabųjį augalą paimti ir tinkamai panaudoti.  
Ricinmedis – sodų, parkų puošmena. Lietuvoje vasaros nėra tokios ilgos ir šiltos, kad vertėtų užveisti ricinmedžių plantacijas, tačiau paskutinį dešimtmetį kaip gražūs sodų ir gėlynų akcentai jie labai išpopuliarėjo.
Jeigu atsirastų skaitytojas, norintis ricinmedį auginti savo žiemos sode, skambinkite R. Leonavičienei tel.: 8-671-77766.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų