Renginių savaitė Kietaviškėse

Renginių savaitė Kietaviškėse

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas vyko buvusioje Jagėlonių mokykloje

Vasario viduryje kietaviškiečiai turėjo išties aktyvią renginių savaitę. Kartu su visa Lietuva šventėme Užgavėnes, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną bei, pastarosios proga, kartu su Elektrėnų Šaulių LDK Algirdo 1001-ąja kuopa organizavome paskaitą karinės krizės tema.
Užgavėnių siautulys prasidėjo antroje dienos pusėje. Persirengę šmaikščiais personažais aplankėme Kietaviškių seniūnijoje įsikūrusias įmones bei Elektrėnus. Išskirtiniai papuoštu traktoriumi, kurį vairavo barzdotoji jaunoji, atrodanti išties įspūdingai, linksmai riedėjome iš taško į tašką: svečiavomės UAB „Bauwerk Group Lietuva“, UAB „Usva“, UAB „Elektrėnų mėsa“, UAB „Kietaviškių gausa“, UAB „Giris“, Kietaviškių progimnazijoje ir Elektrėnų savivaldybės administracijoje. Kartu su jaunąja, jaunikiu, būrėja, velniuku ir kitais linksmais Užgavėnių personažais rateliu šoko ir dainas dainavo visų įmonių kolektyvai, mat labai norėjo, kad greičiau žemė nuo dūkimų pabustų ir pavasaris atskubėtų. Vakarop, gausiam gyventojų būry Užgavėnių šventę tęsėme erdvėje prie Kietaviškių kultūros namų: šokome, dainavome, vaišinomės kopūstiene su dešrelėmis ir bulvėmis, karšta arbata. Žinoma, nepamiršome ir Užgavėnių simbolio – Morės, kurią simboliškai sudeginome tikėdami, kad kartu su ja sudegs blogis, žvarba, niūrios mintys ir į pavasarį eisime lyg naujai gimę.

Persirengę šmaikščiais personažais aplankė Kietaviškių seniūnijoje įsikūrusias įmones

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjome buvusioje Jagėlonių mokykloje. Kietaviškių seniūnei Jurgitai bei Jagėlonių seniūnaičiui Raimundui tarus sveikinimo žodžius, kartu su Jagėlonių bibliotekininke Vilija kvietėme žmones švęsti kartu. Jagėloniečiai ir svečiai aktyviai dalyvavo viktorinoje atsakinėdami į klausimus apie Vasario 16-ąją. O prisiminti pagrindinius faktus apie šią datą padėjo šmaikštus filmukas, kuris atskleidė žinomų ir nežinomų faktų apie Nepriklausomybės akto sudarymo aplinkybes. Linksmybes praturtino Kietaviškių kaimo kapela „Volungė“ bei Vievio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Pylimėlis“, kurios atliko daug kūrinių apie meilę, Tėvynę. Žmonės ne tik dainomis ausis džiugino, bet ir smagiai pasišoko.
Šventės pas mus po vieną nevaikšto. Su Gimimo diena pasveikinome ir Kietaviškių kaimo kapelą „Volungė“. Lygiai prieš 28-erius metus, vasario 16 dieną įvyko pirmas kapelos pasirodymas. Viena iš pirmųjų kapelos narių Lilija Stasiulionienė prisiminė, kaip buvo įkurta kapela, ir pasidalino smagiausiomis akimirkomis. O koks gimtadienis be torto? Kietaviškių seniūnė už ilgametį Kietaviškių krašto garsinimą kolektyvui įteikė didžiulį tortą, kurio paskanauti užteko visiems renginio dalyviams. Šventė baigėsi bendra daina „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa“.
Aktyvią renginių savaitę baigėme sekmadienį. Elektrėnų Šaulių LDK Algirdo 1001-osios kuopos atstovas skaitė paskaitą „Kaip elgtis ir nesielgti karo atveju“. Nors ką tik šventėme Lietuvos gimimo dieną, tačiau šis susitikimas privertė susimąstyti apie laisvės trapumą ir jos kainą. Meilė Lietuvai gali būti išreiš­kiama keliais būdais: gebėti ginti, apsaugoti savo Tėvynę, šeimą, namus. Dėkojame Elektrėnų šauliams už šią naudingą informaciją.
Gausi renginių savaitė priminė, kokia stipri bendruomenė esame. Galime kartu šokti, dainuoti, links­mintis, tačiau reikalui esant, tikiu, susivienytume ir stotume ginti to, kas svarbiausia – LAISVĖS.

Rūta Vaičekonytė-Chveduk

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų