Protingi pamąstymai apie energetiką Elektrėnuose

Protingi pamąstymai apie energetiką Elektrėnuose

Elektrėniečiai vėl praleido progą išgirsti mokslininkų, politikų ir verslininkų mintis apie energetiką Lietuvoje. Į Seimo nario Kazimiero Uokos birželio 11 d. suorganizuotą seminarą – diskusiją  apie Lietuvos energetiką atvyko akademikas Jurgis Vilemas, profesorius  Andrius Bielskis,  Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Albertas Šimėnas, atsinaujinančios energetikos šaltinių asociacijų pirmininkai, kiti energetikos verslo atstovai, tik elektrėniečių užsuko vos keletas.

Julija KIRKILIENĖ

Todėl pusdienį vykusiame seminare svečiai tik tarpusavyje diskutavo apie klimato kaitą, darnų vystymąsi, atsinaujinančius energijos šaltinius ir atominės elektrinės Lietuvoje galimybes, demonstravo elektromobilius. Savivaldybės vadovų vardu kalbėjęs administracijos direktorius Henrikas Petrauskas atsiprašė už pasyvius Elektrėnų energetikus ir informavo apie savivaldybės vadovų rūpestį alternatyvios energetikos ateitimi. Nors energetikos mėsmalėje savivaldybės politikai ne ką gali pakeisti, bet daro, ką gali. Yra parengti detalieji žemės sklypų palei autostradą planai, juose numatyti statiniai, kad keliaujantys elektromobiliais galėtų juos pakrauti.

Diskutavo susirinkusieji ir apie saulės bei vėjo energijos svarbą, siūlydami į daugiabučių renovacijos projektus įtraukti saulės kolektorius, o nuosavų namų savininkams stogus dengti saulės fotosintezinėmis čerpėmis. Akademikas J. Vilemas elektrėniečiams priminė, kad pirmąją atominę elektrinę statyti buvo planuojama čia, Elektrėnuose, ir paaiškino, kad dėl ekonominių priežasčių politikų kalbos apie atominę elektrinę ir liks tik kalbomis.

Pavargę nuo kalbų seminaro dalyviai prasiblaškė apžiūrinėdami elektromobilį ir jį išbandydami. Seminare dalyvavęs verslininkas iš Žiežmarių Mindaugas Šimkūnas diskusijose kalbėjo apie tai, kad kol politikai diskutuoja apie elektra varomą transportą, jo įmonė sėkmingai prekiauja elektriniais motoroleriais.

Seminarą – diskusiją organizavęs Seimo narys K. Uoka sako, kad klimato kaita ir energetikos problemos svarbios mums visiems. Renginį jis organizavo todėl, kad siekia supažindinti Elektrėnų bendruomenę su tuo, kaip vystosi energetika, kokie gali būti jos šaltiniai, kaip ji gali būti panaudojama elektromobiliuose. Visi dalyviai galėjo pateikti klausimų pranešėjams ir išgirsti išsamius atsakymus. Kas negalėjo dalyvauti, pranešimus gali rasti internete, adresu http://kcelektrenai.progresas.lt/konferencija_elektrenuose.rar. Jie tikrai įdomūs.      „Artimiausiu metu planuoju Elektrėnuose organizuoti seminarą-diskusiją komunalinių atliekų tvarkymo klausimais. Informuodami visuomenę, kviesdami aktyviai dalyvauti sprendžiant įvairias problemas, prisidedame prie pilietinės visuomenės ugdymo ir teisingų sprendimų priėmimo“, – sakė Seimo narys kviesdamas elektrėniečius būti aktyvesniais piliečiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų