Prie marių kranto – kasdienybės godos

Prie marių kranto – kasdienybės godos

Virginija Jacinavičiūtė

Keturi spektakliai per vie­ną popietę. Tokią galimybę elektrėniškiams suteikė mėgėjiškų teatrų festivalis „Prie marių kranto“, Elektrėnuose vykęs gegužės 12-ąją.
Į festivalį savo spektaklius atvežė Prienų raj. Naujosios Ūtos laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Vėtrungė“, Kruonio kultūros centro Kalvių skyriaus dramos kolektyvas „Brasta“, Trakų raj. kultūros rūmų Dusmenų padalinio dramos kolektyvas ir Elektrėnų kultūros centro dramos kolektyvas, kuriam vadovauja meno vadovė Nijolė Skorubskienė.

Emocinga spektaklio akimirka
Emocinga spektaklio akimirka

Elektrėniškiai suvaidino Edmundo Untulio spektaklį „Laimės kalvis“. Vaidmenis spektaklyje atliko: Genutė – Onutė Hopenienė, Stasys – Povilas Šadurskas, Vacė – Ada Žemaitaitienė, Valė – Regina Černiauskienė, Danutė – Onutė Misevičienė. Pagrindinis vaidmuo atiteko nerūpestingą gyvenimą gyvenančiai Genutei. Scenoje įvyko kuo tikriausios piršlybos, kurios, rodėsi, baigsis nesėkmingai. Tačiau galiausiai laimėjo žmogaus puikybė ir kerštingumas – jaunikį Stasį pro duris išstūmusi Genutė, sutiko gyventi poroje tik tam, kad atkeršytų besipiršusio vyro seseriai,

Aktorių vaidybą labiausiai įvertino artimieji, po spektaklio įteikę gėlių
Aktorių vaidybą labiausiai įvertino artimieji, po spektaklio įteikę gėlių

prieštaravusiai brolio pasirinkimui ir įžeidusiai Genutę.

N. Skorubskienė sakė, kad pagrindinė spektaklio mintis – parodyti, kad vienoms moterims gyventi ne taip jau ir blogai. „Nežinau, ar pavyko gerai perteikti pagrindinę mintį, mes esame mėgėjai. Bet džiaugiuosi, kad žmonės dalyvauja kolektyvo veikloje, repetuoja, bendrauja. Kartais pasiseka geriau, kartais blogiau. Tegu sprendžia žiūrovai,“ – įspūdžiais dalinosi Nijolė.

Festivalio diena džiugino geru oru, todėl nenuostabu, kad gamta laimėjo kovą prieš spektaklius – aktoriai vaidino apytuštėje scenoje. Direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Vida Ališauskienė paaiškino, kad festivalio nebuvo galima suorganizuoti anksčiau dėl salėje vykusio remonto, kai buvo klojamos naujos grindys ir montuojamos naujos kėdės.
Mėgėjiškų teatrų festivalis „Prie marių kranto“ Elektrėnuose suorganizuotas 12-ąjį kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų