Per penkias savaitgalio dienas užfiksuota 11 bandymų papirkti policijos pareigūnus

Per penkias savaitgalio dienas užfiksuota 11 bandymų papirkti policijos pareigūnus

Lietuvos policijos duomenimis, spalio 28 – lapkričio 1 d. užregistruota 11 atvejų, kai asmenys, norėdami išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių ir kitus administracinės teisės pažeidimus, policijos pareigūnams siūlė kyšius. Dažniausiai papirkti pareigūnus bandė vairuotojai, vairavę transporto priemonę neblaivūs, pažeidę kelio ženklų reikalavimus, vairavę automobilį be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir valstybinės techninės apžiūros, padarę kitokius Kelių eismo taisyklių ar administracinės teisės pažeidimus.

15min.lt

Pažeidėjai bandė „susitarti“ policijos pareigūnams siūlydami kyšius nuo 50 iki 5 tūkst. litų. Visais minėtais atvejais buvo surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai ir dėl asmenų nusikalstamų veikų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Keturi asmenys buvo uždaryti į areštines.

Lietuvos policija nuolat atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad bandymai papirkti policijos pareigūnus ar kitais neteisėtais veiksmais vengti atsakomybės už padarytus administracinius teisės pažeidimus yra fiksuojami, dėl jų pradedami ikiteisminiai tyrimai.

Policija primena, kad Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už papirkimą numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Tas, kas tokius veiksmus padarė siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus, gali būti nubaustas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų