Pavojus ir reklama

Pavojus ir  reklama
Julija Kirkilienė

Ramų tarpušvenčių trečiadienį elektrėniečius sukrėtė naujiena: Sodų g. 17 namo rūsyje Elektrėnų komunalinio ūkio darbuotojas Algimantas Babenskas  rado du plastikinius maišus su įtaisais, panašiais  į sprogmenis.

Penkerius metus bendrovėje santechniku dirbantis A. Babenskas sako nė minutei nesuabejojęs, kad apie radinį reikia pranešti policijai.  
Greitai į įvykio vietą buvo iškviesti išminuotojai, greitoji medicininė pagalba, ugniagesiai, dujininkai.  Gerą valandą užtvertą teritoriją stebėjo pagalbos tarnybos, evakuoti  namo gyventojai bei smalsūs praeiviai, kol Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“  išminuotojai į automobilį atnešė dvi dėžes ir nieko nepaaiškinę nuvažiavo. Vėliau „Aro“ vadas Viktoras Grabauskas spaudai sakė, kad  daiktai maišiukuose  iš tiesų pavojingi. Viename iš maišų buvo padegamoji virvė, keturi detonatoriai, mokomasis sprogstamasis paketas. Kitame – du savadarbiai sprogstamieji užtaisai, pripildyti parako. Juos jungė padegamoji  virvė.   Policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij redakcijai sakė, kad EKŪ darbuotojas pasielgė išmintingai pats nelietęs tų krepšių, paliktų apleistame neįgalios gyventojos rūsyje, esančiame po mero pavaduotojo Algimanto Adomaičio miegamuoju. Pats pavaduotojas nemano, kad su juo kas nors bandytų susidoroti, bet iškilęs pavojus pasitarnavo gerai reklamai prieš artėjančius savivaldybės rinkimus.   
PK viršininkas A. Grudinskij sako, kad Elektrėnuose suaktyvėjus pareigūnų darbui, atsirado piliečių, norinčių atsikratyti nereikalingais daiktais, todėl patogu juos slėpti apleistose patalpose. Pareigūnas prašė dar kartą perspėti gyventojus, kad  policijai praneštų apie nors ir menką  įtarimą keliančių nepažįstamų piliečių elgesį, svetimų žmonių vaikščiojimą po laiptines, rūsius. Šį kartą dėl EKŪ darbuotojų atsakingumo ir pilietiškumo galbūt buvo išvengta didelės nelaimės, galėjusios pareikalauti ir žmonių gyvybių. Gerai, kad viskas baigėsi tik išgąsčiu ir reklama politikui. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Prieš penkerius metus sprogimas įvyko Draugystės g. 19 namo laiptinėje, dėl ko buvo kilęs gaisras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų