Patylėjimas prie Vidmanto Mickevičiaus fotografijų

Patylėjimas prie Vidmanto Mickevičiaus fotografijų

Gydytojo  Vidmanto Mickevičiaus trečiojoje fotografijų parodoje, vykstančioje  Elektrėnų bibliotekoje, kaip sako pats menininkas,  užfiksuotos gydytojų ir pacientų paslapties akimirkos. Tarp  nuotraukų su žmonėmis yra ir nuotaiką pakeičiančios gamtos motyvų – skęstančio lapo švytėjimas. Tai tarsi metafora ligoniams, Abromiškių ligoninėje besijaučiantiems išdidžioje negalioje ir įamžintiems V. Mickevičiaus nuotraukose. „ …  Apie ką mes patylim, kai niekas mums nepriklauso…“  kartą eilėmis V. Mickevičius prabilo 2008 m. išleisto fotoalbumo „Abromiškių aura“ pristatyme. Trečiąją parodą autorius pavadino „Prarasto judesio kaina“ ir sako nerandantis žodžių apsakyti jausmo, aplankančio, dirbant prie fotografijų. „Tada ir norisi patylėti,-sako fotomenininkas,- pamąstyti, kad ne viskas priklauso tik nuo žmogaus fizinio kūno, daug giliau yra žmogaus dvasia, kartais padaranti neįtikėtus stebuklus“.

Julija Kirkilienė

Į parodą susirinko fotomenininko gerbėjai, giminės, draugai, kolegos ir, žinoma, buvę pacientai. Tai jie tarp nuotraukų, kuriose paslėpti veidai,  ieškojo savęs, prisimindami, kokie buvo ir kaip reabilitologų pagalba negalia liko tarsi susapnuotas sapnas. Savo gydytoją ir fotomenininką pasveikinti atskubėjo visas būrys dabartinių ligonių, besigydančių Abromiškėse.

Gydytojas Edmundas Niparavičius, sveikindamas kolegą su trečiąja paroda, turėjo savo nuomonę apie ją. Pasak gydytojo, parodą reikėtų pavadinti „Vilties kryptis“, nes nuotraukose užfiksuota daug džiugių sugrįžimo į gyvenimą akimirkų.

Bibliotekos vedėja Genutė Dapkevičienė susirinkusiesiems paskaitė  atsiliepimą: „Pasakojama, kad Rodenas paklaustas, kaip jis kuria skulptūras, atsakė: „Aš paimu akmenį ir nutašau nuo jo tai, kas nereikalinga“. Atrodo, kaip viskas paprasta… Vidmantai, komponuojant kadrus, Jums labai pasiseka palikti tik tai, kas reikalinga“. Susirinkusiesiems į parodą buvo parodyta ir įgarsinta video paroda „Abromiškių aura“.

Iš parodos žmonės skirstytis neskubėjo. Jiems miela buvo patylėti prie  fotomenininko ir gydytojo Vidmanto Mickevičiaus fotografijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų