Pasaulio lietuvių žaidynėse – medalių lietus

Pasaulio lietuvių žaidynėse – medalių lietus

Elektrėnų sportininkai, sunkiai įveikę atranką į X Pasaulio lietuvių žaidynes, vykusias Kaune birželio 30–liepos 2 dienomis, į namus atvežė visų spalvų medalių.

Geriausiai pasirodė Elektrėnų smiginio komanda, iškovojusi net 4 medalius: Donatas Matijoška – auksą, Algina Juknaitė – sidabrą, Zita Narkeliūnaitė, Asta Juknienė, Saulius Andriulevičius – bronzą. Auksą tarp moterų laimėjo ir šachmatininkė elektrėniškė Diana Pažėrienė. Sportinės žūklės varžybose Elektrėnų vyrų komanda laimėjo III vietą, o atskiroje moterų įskaitoje pirmą vietą iškovojo elektrėniškė Lina Jackaitytė. Keliautojų sporte bronzos medalius atsivežė Deimantė Bujaitė ir Justas Vaitkevičius, o baidarių rungtyje Galina Jorudienė ir Audrius Jurgelevičius taip pat buvo treti. Stalo teniso porinėje rungtyje Roma Ramanauskienė iškovojo sidabrą. Roma dar atsivežė ir bronzos medalį – disko metimo veteranų grupėje. Du medalius iškovojo Irma Ivoškienė: asmeninėje teniso rungtyje laimėjo sidabrą, o mišriame dvejete – bronzą. Sidabrą stalo teniso dvejetų rungtyje laimėjo Anatolijus Pankovas.

100 metrų bėgime lengvaatletė vieviškė Neda Jovaišaitė laimėjo sidabrą, o Julija Januševskaja – bronzą. Tarp vyrų 100 m bėgime vieviškis Justinas Jurkevičius taip pat laimėjo bronzą.

2017-ųjų Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse dalyvavo per 4 tūkst. dalyvių. Užsienio lietuviai susirinko net iš 25 pasaulio šalių: Airijos, Australijos, Baltarusijos, Danijos, Ekvadoro, Estijos, Gruzijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Kipro, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Ukrainos, Urugvajaus, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos, Lietuvos. Jie dalyvavo 19 sporto šakų varžybose.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra nacionalinės svarbos įvykis, globojamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės. 2017 metų žaidynės yra įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo renginių kalendorių ir yra dešimtosios. Pirmosios buvo surengtos 1978 metais Toronte, vėliau pasaulio lietuviai rinkosi Čikagoje (1983) ir Adelaidėje (1988), o nuo 1991-ųjų kas ketverius metus susitinka gimtinėje.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų