Pasaulinė diabeto diena paminėta Elektrėnuose

Pasaulinė diabeto diena paminėta Elektrėnuose
Tarptautinė diabeto federacija kartu su Pasauline sveikatos organizacija 1991 m. nusprendė šią dieną skleisti informaciją apie grėsmingą diabeto epidemiją ir žadinti viso pasaulio visuomenės budrumą.

Lapkričio 14 d. pasirinkta dėl to, kad tai yra Frederiko Bantingo gimimo diena, kuris kartu su mokslininku Čarliu Bestu 1921 m. atrado insuliną.
Diabetas yra pasaulio neganda, nuo kurios miršta tiek pat žmonių, kiek ir nuo AIDS. Šiuo metu pasaulyje juo serga 285 mln. žmonių. Lietuvoje 2009 m. buvo įregistruota daugiau kaip 72 tūkst. ligonių, o Elektrėnų savivaldybėje – 712 žmonių.
Elektrėnų diabeto klubas lapkričio 20 d. pakvietė savivaldybės gyventojus, sergančius cukriniu diabetu, į seminarą Elektrėnų pagrindinėje mokykloje. Gausiai susirinkusiems žmonėms paskaitą skaitė, patarimus davė ir į klausimus atsakinėjo diabetologijos specialistė Aurelija Jakučionienė.
Kauniečiai Audrė ir Rytas iš UAB „Universalus biznis“ parodė išskirtines kojines sergantiems cukriniu diabetu. Šių kojinių išskirtinis ypatumas yra sidabrinis siūlas X-static. Sidabrinių kojinių elektromagnetinis laukas stimuliuoja kraujotaką, sidabro jonai apsaugo nuo grybelinių susirgimų, mažina kojų nuovargį ir patinimą. Firmos „GreppMayr“ atstovė  Asta Lekečinskienė pasidalijo patirtimi apie naujausias pėdų priežiūros priemones.
Gydant diabetą labai svarbi gliukozės kiekio kraujyje kontrolė. Iš Vilniaus atvykęs bendrovės „Abovita“ konsultantas Benediktas Stryla papasakojo apie naujausius laimėjimus. Tai „Freestyle Lite“ kraujo diagnostinės juostelės, kurios užtikrina tiksliausius rezultatus. Dėl negilaus dūrio procedūra nėra skausminga.
Konferencijoje-seminare dalyvavo ir Elektrėnų vicemeras gydytojas Algimantas Adomaitis, kuris pasidžiaugė ir padėkojo už gražų renginį, aktualias temas.
Elektrėnų diabeto klubo pirmininkas Alfonsas Sadonis atsiskaitė už metų klubo veiklą, paragino mokėti klubo mokestį, prenumeruoti laikraštį „Diabetas“, būti aktyviais, ir padėkojo klubo remėjams: Elektrėnų savivaldybės administracijai, gyventojams, kurie aukoja 2 proc. pajamų mokesčio, mokyklos direktorei Olgai Šabanienei, mokytojai Silvijai Ruplienei, už salės paruošimą renginiui.
Visiems kalbėjusiems lektoriams, aktyvioms klubo narėms Marytei Laurukaitienei, Albinai Geduilienei, Laimutei Klinkevičienei, R. Tamašiūnienei, įteiktos gėlės.
A. Sadonis labai nuoširdžiai visų akivaizdoje padėkojo žmonai Elytei už įmantriai paruoštą vaišių stalą ir paramą vedant renginį. Ji neišleido nė vieno nepavaišinusi skaniais Anos Rakač kavinėje iškeptais kibinais, suktiniu, kava.

Alfonsas SADONIS
Elektrėnų diabeto klubo
pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų