Pareigūnų prioritetas – savivaldybės gyventojų saugumo jausmas

Pareigūnų prioritetas – savivaldybės gyventojų saugumo jausmas
Julija Kirkilienė

Elektrėnų policijos komisariato ataskaitiniame susirinkime, vykusiame sausio 25 d., buvo akcentuojama, kad pareigūnų įvaizdis priklauso ne nuo skaičių, kiek surašė protokolų, o nuo to, kaip jie bendrauja su žmonėmis. (A. Grudinskij kalba apie pareigūnų pagarbą žmogui – video1), (K. Lančinskas dėkoja pareigūnams už gerą darbą – video2)

Pagarbą Elektrėnų pareigūnai užsitarnavo, žinoma, ne tik dėl kultūringo elgesio ir aktyvumo, bet ir dėl skaičių. Nusikaltimų, palyginus su 2009 metais, sumažėjo 17 proc., o ištirtų bylų skaičius išaugo 7 proc. Dabar nusikalstamų veikų ištyrimo vidurkis yra 42 proc. ir, pasak Elektrėnų Policijos komisariato viršininko Andžej Grudinskij, pagal statistiką Elektrėnų komisariatas iš paskutiniųjų pakilo į vidurį.
Geriausiai Elektrėnų pareigūnai padirbėjo prižiūrėdami viešąją tvarką, kelių eismą ir kovodami su narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir akcizinių prekių nelegalia apyvarta.  Gerą jų darbą pastebėjo ne tik savivaldybės vadovai, eiliniai gyventojai, bet ir verslininkai. A. Grudinskij pasidžiaugė, kad savivaldybės verslininkai įvertindami pareigūnų darbą ir suprasdami finansinius sunkumus, keliems pareigūnams skyrė pinigines premijas. Jas verslininkai, sakė komisaras, žada skirti ir šiais metais.
Ataskaitoje PK viršininkas ne kartą dėkojo merui Arvydui Vyšniauskui už pagalbą, o savivaldybės tarybai už tai, kad vieningai pritaria finansiškai remti komisariato programas. Elektrėnų pareigūnai negali skųstis negalintys išvykti į reidą dėl kuro trūkumo – savivaldybė kurui 2010 m. skyrė 15 tūkst. litų. Pareigūnas taip pat ne kartą paminėjo, kad geras komisariato įvertinimas yra bendras pareigūnų, savivaldybės ir gyventojų darbas. Per 2010 m. net 71 proc. išaugo žmonių, besikreipiančių ir teikiančių informaciją policijai, skaičius.
Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo  Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė, Trakų rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Antanas Rauličkis, savivaldybės meras Arvydas Vyšniauskas,  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.
Už gerą darbą pareigūnai buvo įvertinti. Meras apdovanojo Kriminalinės policijos skyriaus (KPS) vyriausiąjį tyrėją Edvardą Mažolį ir tyrėją Giedrių Koklevičių. Prokuroras padėkojo KPS tyrėjoms Jolantai Leškevičienei, Daliai Karmazaitei ir Astai Grižinienei už didžiausią kiekį sėkmingų ikiteisminių tyrimų, o K.Lančinskas įteikė padėkos dovaną merui už paramą ir pagalbą.
Per praėjusius metus buvo paskatinti 27 Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, bet 6 buvo nubausti.
Viršininkas ataskaitoje citavo telefoninių pokalbių išklotines, kuriose užfiksuoti neprofesionalūs ir abejingi pareigūnų pokalbiai su žmonėmis,  besikreipiančiais pagalbos.
K. Lančinskas gyrė Elektrėnų pareigūnus, kurie su minimaliausiomis pajėgomis ir  finansavimu pasiekė labai gerų rezultatų ir citavo pokalbio iš filmo „Mentai“ ištrauką: „Jei tave nuskriaudė politikai, tai žmonės ir valstybė yra nė prie ko“.
Elektrėnų pareigūnai užsitarnavo pagarbą valdžios, gyventojų ir net verslininkų, pavieniai nusikaltimai, operatyviai išaiškinami (keletas automobilių vagysčių buvo išaiškinta per parą), o  nusikaltėliai kuria savo strategijas, kaip pergudrauti pareigūnus.
O kadangi Vyriausybė įsipareigojo iš šešėlio ištraukti milijardą litų, tai, pasak K. Lančinsko, policijos  pareigūnams teks dirbti dar labiau susitelkus bendram labui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų