Pagrindiniai skirtumai tarp grūdinto ir standartinio stiklo

Pagrindiniai skirtumai tarp grūdinto ir standartinio stiklo

Grūdintas stiklas – aukštos kokybės standartus atitinkanti stiklo rūšis, nepamainomai gelbstinti situacijose, kai reikia saugaus ir mechaniniams pažeidimams maksimaliai atsparaus stiklo gaminio. Grūdinti stiklai dažnai montuojami dušo kabinose ar vonios sienelėse. Taip pat jų pagalba neretai formuojamos patalpų pertvaros, turėklai ar net pastatų fasadai. Nors tikrai beveik visiems žmonėms teko girdėti, jog grūdintas stiklas yra žymiai efektyvesnė ir kokybiškesnė standartinių stiklų versija, tačiau ne visi vartotojai supranta, kodėl taip yra. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip atskirti grūdintą stiklą nuo standartinio ir, pabandysime įvardinti pagrindinius grūdintų stiklų pranašumus.

Grūdintas stiklas – bene stipriausia ir tvirčiausia stiklo rūšis

Grūdintas stiklas yra pagrįstas visiškai kitokia gamybos technologija ir sandara nei standartinis stiklas. Jis gaminamas kaitinant įprasto stiklo gabalą iki labai aukštos temperatūros. Pasiekus aukštą temperatūrą, stiklas yra staigiai atvėsinamas šalto oro srautu. Tokiu būdu sukuriama įtampa vidinėje stiklo konstrukcijoje ir išgaunamas labai stiprus gaminys. Grūdinti stiklai yra maždaug keturis kartus stipresni už standartinius gaminius. Tai reiškia, jog norint pažeisti grūdintų stiklų konstrukciją, ją turi paveikti žymiai stipresnė mechaninė jėga.

Reti ir pavojaus aplinkai nekeliantys dūžiai – svarbus grūdintų stiklų privalumas

Sudaužyti įmanoma ir standartinį, ir grūdintą stiklą, visgi, norint pažeisti grūdintą gaminį reikės įdėti žymiai daugiau pastangų. Be to, kitaip nei standartiniai stiklai, grūdinti gaminiai dūžta ne į smulkius ir aštrius stiklo gabalėlius, o į dideles, dantytas šukes. Gamybos proceso metu grūdinto stiklo centre susidaro didelė gniuždymo įtampa, dėl kurios sudužęs stiklas pabyra į didelius gabalus, kurie įprastai nėra aštrūs ar smailūs.

Kaip vizualiai atskirti grūdintą stiklą nuo standartinio?

Grūdintą stiklą nuo paprasto atskirti tikrai įmanoma savarankiškai, be profesionalų pagalbos. Vizualiai grūdintą stiklą nuo standartinio galima atskirti pagal šiuos požymius:

1. Lygūs kraštai. Grūdintų stiklų gamybos technologija yra paremta labai dideliu karščiu, kuris suteikia stiklams itin tolygią apdailą. Standartinių stiklų kraštai negali pasigirti labai lygiomis formomis, o grūdintų stiklų kraštai yra preciziškai lygūs.

2. Nedidelės dėmės ir linijos. Dėmių ir linijų plika akimi įžvelgti dažniausiai negalima. Norint įvertinti, ar ant stiklo paviršiaus yra dėmių ar linijų, reikia pasitelkti poliarizuotus akinius nuo saulės ir pakelti stiklą aukštyn taip, kad pro jį būtų galima matyti saulę. Jeigu stiklas grūdintas, ant jo bus matomos nedidelės dėmės ir linijos. Žinoma, šie požymiai dažniausiai yra sunkiai įžvelgiami, todėl tokią patikrą reikia atlikti labai atidžiai. Linijos ir dėmės atsiranda dėl specialios apdorojimo technologijos, kuri nėra būdinga standartiniams stiklams.

3. Specialus žymėjimas. Ant grūdinto stiklo dažniausiai galima pastebėti nedidelį, smėliasrove suformuotą arba išgraviruotą žymėjimą. Dažniausiai šie simboliai integruojami ant stiklo kampo. Toks žymėjimas įrodo, jog stiklas yra grūdintas ir pagamintas pagal visus jam taikomus reikalavimus. Standartinis stiklas neturi atitikti griežtų reikalavimų, todėl ant tokių stiklų jokių žymėjimų dažniausiai nėra.

Grūdinti stiklai labiausiai yra pritaikyti aplinkai, kurios saugumas žmonėms kelia susirūpinimą. Kitaip tariant, šio tipo stiklus reikėtų rinktis tuomet, kai reikia didesnių saugumo garantijų. Jis tinka ne tik namų konstrukcijoms, bet ir automobilio langams, stikliniams stalams, stoglangiams ir pan. Itin aukštus saugumo reikalavimus atitinkančius grūdintus stiklus tikrai rasite čia: https://www.medalpas.lt/grudinti-stiklai/ . UAB Medalpas – tikri stiklų profesionalai, kurie visada užtikrina nepriekaištingą gaminių kokybę, greitą gamybos procesą, ir, savaime suprantama, kiekvienam klientui palankią kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų