Pagerbti medicinos darbuotojai

Pagerbti medicinos darbuotojai

Balandžio 27 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje besirenkančių mūsų medikų laukė gėlės ir muzika. Minint Medicinos darbuotojų dieną buvo pagerbti visi medikai, o ilgiausiai ir geriausiai dirbantys buvo dar ir apdovanoti.

Red. inf.

Visada šalia

Be mediko pagalbos mes nė vienas neapsieiname. Kaip sakė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, medikai šalia būna ir tada, kai žmogus įkvepia pirmąjį kvapą, ir tada, kai išleidžia paskutinį atodūsį. Tiesa, ne visada jų darbas būna įvertintas, juk gyvenime visko pasitaiko. Ir patys medikai – tokie pat žmonės, kurie irgi serga.

Administracijos direktorius Henrikas Petrauskas džiaugėsi jau renovuotomis ir dar renovuojamomis medicinos įstaigomis ir tuo, jog Elektrėnų savivaldybės gyventojams prieinamos įvairių lygių medicinos paslaugos.

Ragino ateiti sveikiems

Po Elektrėnų meno mokyklos muzikinio sveikinimo savivaldybės vadovai apdovanojo medikus. Vievio slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės gydytoja Danutė Kameneckienė naudojosi proga ir kalbėjo ne tik apie džiaugsmus, bet ir apie problemas. Gydytoja sakė besidžiaugianti keturis dešimtmečius atidavusi savo profesijai, dirbdama vienoje vietoje, tačiau apgailestavo dėl to, jog jauniems specialistams nesudaromos sąlygos atvykti ir pakeisti tuos, kurie netrukus išeis užtarnauto poilsio.

O pacientams D. Kameneckienė linkėjo pas gydytojus ateiti sveikiems, tikrintis profilaktiškai ir šitaip saugoti sveikatą. Pacientams taip būtų geriau, o ir medikams maloniau dirbti.

Muzikinė staigmena

Popietę maloniai praskaidrino Elektrėnų savivaldybės vaistinės vedėjos Nijolės Kleinienės muzikinė staigmena. Puikaus balso farmacininkė prisipažino puoselėjanti mintį suburti dainuojančių medikų kolektyvą. Tačiau kadangi nepavyko to padaryti iki šio šventinio medicinos darbuotojų dienos minėjimo, N. Kleinienė kvietė koleges prisijungti ir sudainuoti Algimanto Baltakio „Ilgesio dainą“, daugumai pažįstamą tiesiog kaip „Pušelė“, ekspromtu. O medikės, pasirodo, nedrąsios – prie Nijolės prisijungė tik pirmoji Elektrėnų medikė Staselė Pacevičienė. Tačiau netrukus visa salė uždainavo lyriškąją „Pušelę“.

Faktai

Balandžio 27-oji – Medicinos darbuotojų diena, Lietuvoje pradėta minėti nuo 2004 m. LR Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva. Jis pasiūlė šia diena papildyti Atmintinų dienų sąrašą. Balandžio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 m. balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų