Nuo Lauryno iki Roko

Nuo Lauryno iki Roko
Julija Kirkilienė

Taip jau Semeliškėse susiklostė papročiai, kad bažnyčia yra pavadinta šv. Lauryno vardu, o šioje parapijoje švenčiami ne tik Lauryno, bet šv. Roko atlaidai.

Tas dvi šventųjų šventes į vieną apjungė Semeliškių kultūros klube dirbti pradėjusi Silvija Bielskienė. Dabar jau dešimti metai semeliškiečiai rugpjūčio viduryje, kai vasaros darbai užbaigti, o rudens nepradėti,  nuo vieno sekmadienio iki kito švenčia savaitę, pavadintą „Nuo Lauryno iki Roko“.
Ta proga buvusiame parapijos pastate ir kultūros klube, o dabar Semeliškių bendruomenės „Strėva“ namuose,  kiekvieną savaitės pavakarę vyko renginiai.
Šiais metais dėl pinigų trūkumo renginiai buvo kuklesni, bet tikrai įdomūs ir žmonių juose dalyvavo daug. Semeliškiečiai klausėsi Rūdiškių meno mokyklos pučiamųjų seksteto koncerto, gausiai rinkosi į Pasvalio Klėties teatro komediją, dalyvavo knygos „Elektrėnų kraštas“ pristatyme, du vakarus energiją liejo šokiuose. Parapijiečiai, žinoma, nepamiršo ir atlaidų, tik šiemet šv. Roko atlaidai  sutapo su Žolinės,  ir maldininkų į Semeliškes susirinko mažiau, nei laukta.
Knygoje  – žmonių gyvenimai
Nors knyga „Elektrėnų kraštas“ išleista gegužės mėnesį – Elektrėnų miesto ir savivaldybės jubiliejams – pirmasis jos pristatymas rugpjūčio 12 d. įvyko Semeliškėse.
Į knygos pristatymą atvyko dvi iš 6 knygos sudarytojų: Danguolė Kliucevičienė ir Genė Dapkevičienė. Susirinko ir knygos mylėtojai. Šį kartą visi, atėję į renginį, buvo maloniai nustebinti – kiekvienam buvo padovanota po naująją knygą.
Leidinio bendraautorės pasidalijo įspūdžiais apie knygos rengimą, atsakė į kritiką. Pasak D. Kliucevičienės, kol knyga buvo ruošiama spaudai, jie per savivaldybės leidinius kreipėsi į gyventojus, prašydami teikti pasiūlymus, kaip leidinys turėtų atrodyti. Į leidinio ruošimą buvo įtrauktos seniūnijos, kultūros centrai, savivaldybės įstaigos, įmonės, visuomeninės organizacijos. Bet, kaip sakė G. Dapkevičienė, kiekviena knyga yra tarsi kūdikis ir gimsta ne visados toks, kokio tėvai laukia. Todėl kai savivaldybėje bus leidžiama kita panaši knyga, bus galima pasimokyti iš to, kur suklydo šios knygos leidėjai. Formatą knygai, pasak D. Kliucevičienės, pasirinko primenantį  fotoalbumą, rodantį savivaldybės ir Elektrėnų miesto raidą, skirtą reprezentacijoms ir turintį išliekamąją istorinę vertę. Teksto mažai, nes Elektrėnų istorijos knygą „Elektrėnai“ savivaldybė jau turi. Knygą „Elektrėnų kraštas“ galima įsigyti Elektrėnų knygyne.
S. Bielskienė apie šią knygą net eiles sukūrė:
„… Ten sudėti žmonių likimai
Sustojusios akimirkos darbų.
Iš nuotraukų į mus akim viltingoms
Žvelgia istorija nuo pat pradžių…“
Roką šventė iki aušros
Semeliškių bendruomenės pirmininkas Antanas Bielskis įtikino savivaldybės vadovus ir policijos komisariato viršininką, kad gegužinė per Roko atlaidus vyktų iki aušros. „Tegul jaunimas mūsų akyse šoka, o ne tamsiomis gatvėmis naktį šlaistosi“, – mano aktyvusis semeliškietis. Jo pastangos pasiteisino: gegužinėje policininkams darbo nebuvo, o nuo šokių pavargę jaunuoliai rytui išaušus į namus traukė miegoti.
Šokių vakaras bendruomenės namuose vyko ir penktadienį. Tą vakarą į šokius rinkosi šeimos su vaikais. Kol tėvai, seserys ir broliai  šoko, vaikai piešė  ant klubo lauko sienų. O šeštadienį, prieš gegužinę, prie Nestrėvančio ežero Semeliškėse vyko įdomių atrakcijų. Nustebinti buvo sportininkai, dalyvavę tradiciniame 2,5 km bėgime nuo mokyklos iki ežero. Visiems bėgikams buvo įteikti Algio Kostiko įsteigti prizai – marškinėliai su užrašu „Aš myliu Semeliškes“.
Semeliškiečius džiugino Beižionių globos namų vaikų ir žemaitukų žirgų veislyno „Perkūno žirgai“ trenerės Laimos Šalčiūtės-Martinavičienės pasirodymas su mažosios veislės arkliukais poni. Žirgų lenktynių dalyviams prizus įsteigė Beižionių bendruomenės pirmininkas Vilmantas Palčiauskas. Prieš diskoteką dar koncertavo Semeliškių kolektyvai ir Kietaviškių liaudiškos muzikos kapela „Volungė“, buvo apdovanoti gražiausių sodybų ir gėlynų savininkai: Ona ir Steponas Dulkės, Nijolė ir Vytas Drungilai, Zofija ir Vytautas Šimanskai, Dana ir Vytas Šareikos. Diskotekoje grupė iš Alytaus grojo „Soft rein“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų