Nubaustas buvęs Vievio policijos nuovados tyrėjas

Nubaustas buvęs Vievio policijos nuovados tyrėjas

2010-ųjų rugpjūtį dabar jau iš tarnybos į pensiją pasitraukęs Elektrėnų policijos komisariato Vievio policijos nuovados tyrėjas Vygintas Strekauskas Vievyje prie parduotuvės „Maxima“, ne tarnybos metu, sulaikydamas administracinį teisės pažeidimą padariusį vyrą, pasielgė netinkamai ir viršijo savo įgaliojimus.

Incidentas kilo, kai nukentėjusysis šlapinosi nuo tilto ir apšlapino tuo metu pro šalį važiavusio policininko asmeninį automobilį, kurio langai važiavimo metu buvo pradaryti. Dėl to buvo apšlapinta kartu su policininku važiavusi moteris. Pasipiktinęs tokiu elgesiu V. Strekauskas sustabdė automobilį, nuėjo ant tilto ir tris kartus sudavė vyrui į veidą taip išmušdamas du dantis.

Vilniaus apygardos teismas – trijų teisėjų kolegija buvusiam policininkui skyrė 6,5 tūkst. Lt baudą. Be to, V. Strekauskas, kurio padarytas nusikaltimas buvo plačiai aptarinėjamas Vievio gyventojų, nukentėjusiuoju pripažintam vyrui turės sumokėti 1 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimą bei 7 720 Lt už išmuštų dviejų dantų implantavimą. Apeliacine tvarka išnagrinėtoje byloje Vilniaus apygardos teismo paskelbtas nuosprendis įsiteisėjo iš karto – taip buvo panaikintas Trakų rajono apylinkės teismo teisėjos Ramunės Valiulytės policininkui priimtas išteisinamasis verdiktas.

V. Strekauskas, pasak teismo, dėl įvykio buvo išsakęs net tris versijas, jo parodymai nebuvo nuoseklūs. Tyrimo pradžioje policininkas teigė, kad bandė nuo tilto nuvesti administracinį pažeidimą padariusį vyrą, bet šis muistėsi, išsisukinėjo, todėl nugriuvo aukštielninkas ant nugaros.

„Aš tada jį pakėliau, jis man bandė kumščiu suduoti smūgį į veidą – norėdamas jo išvengti, jį atstūmiau, tačiau šis, griūdamas, nutempė kartu ir mane“, – pareigūnas sakė, kad pažeidėjas atsimušė į tilto atramą.

Pasak teismo, Vievio policijos tyrėjas prieš nukentėjusįjį panaudojo fizinį smurtą siekdamas ne užkardyti teisės pažeidimą, bet pažeidėjui atkeršyti už jo automobilio apšlapinimą.

„Pareigūnui leistinų prievartos priemonių panaudojimas tikslu ne užkardyti teisės pažeidimą, o norint savo smurtiniu elgesiu pademonstruoti savo, kaip pareigūno, turimus valdingus įgalinimus kitų asmenų atžvilgiu, taip pat siekiant atkeršyti vien už tai, kad pažeidėjas apšlapino jo automobilį, visiškai nesiderina su policijos pareigūno tarnybine veikla“, – teisėjų kolegijai pirmininkavęs Algimantas Valantinas pažymėjo, kad tokio pobūdžio pažeidimas daro didelę žalą visos Lietuvos policijos autoritetui ir vertintinas kaip įgaliojimų viršijimas.

Parengta pagal www.delfi.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų