Netradicinė pamoka

Netradicinė pamoka
Civilinės saugos mokymo programos bendrojo lavinimo mokykloms paskirtis – supažindinti mokinius su pagrindinėmis galimomis ekstremaliomis situacijomis, jų keliamais pavojais ir apsaugos nuo jų būdais bei priemonėmis.

Elektrėnų pradinėje mokykloje spalio 20 d. vyko netradicinė pamoka, skirta mokinių supažindinimui, kaip elgtis gaisro metu, bei kokios priemonės ir technika naudojamos įvykus gaisrui.
Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Elektrėnų  ir Lietuvos elektrinės apsaugai Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Jonas Chveduk mokyklos pirmokams papasakojo apie gaisro priežastis, paaiškino kokiu numeriu reikia skambinti ištikus nelaimei ir parodė mokomuosius filmukus apie gaisrą. Mokiniams buvo labai netikėta, kai į mokyklą atvyko priešgaisrinės apsaugos tarnyba. Ugniagesių komanda pravedė mokymus bei parodomąsias pratybas. Supažindino mokinius su gaisro pavojais, papasakojo apie savo darbą, pademonstravo aprangą, leido mokiniams ją apžiūrėti, atsakė į vaikų užduodamus klausimus.
Patį didžiausią susidomėjimą  sukėlė į mokyklos kiemą atvykusios ugniagesių mašinos su įjungtomis sirenomis. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip dirba visa gelbėjimo komanda, kaip operatyviai ugniagesiai apsirengė reikiamais drabužiais, pasiruošė visas reikiamas priemones ir pradėjo vykdyti gaisro gesinimo operaciją. Mokinius nustebino gaisrinių automobilių dydis, atliekamos funkcijos. Kiekviena klasė gavo po išlankstomą gaisrinio automobilio modelį, kuriais mokiniai labai džiaugėsi.
Netradicinė pamoka buvo įspūdinga ir įsimintina. Šių pamokų lauksime ir kitais mokslo metais.

Angelė Pačėsienė
Elektrėnų pradinės mokyklos pavaduotoja neformaliam ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų