Naujienos iš policijos ataskaitinio susirinkimo: pareigūnų mažiau, darbų – daugiau

Naujienos iš policijos ataskaitinio susirinkimo: pareigūnų mažiau, darbų – daugiau

Julija Kirkilienė

Savivaldybės gyventojai jau įpra­to, kad Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij kiekvienais metais išklausyti policijos veiklos ataskaitos pakviečia seniūnus, seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, policijos rėmėjus ir, žinoma, valdžios atstovus.
Ataskaitiniame susirinkime taip pat dalyvavo Vilniaus apylinkės pro­kuratūros 6-ojo skyriaus vyriausio­jo prokuroro pavaduotojas Darius Maleckas ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Mindaugas Stravinskas, kuriam A. Grudinskij labiausiai dėkojo už bendrą darbą, sulai­kant stambų narkotikų prekeivį Elektrėnų savivaldybėje.
Iš komisaro A. Grudinskij atas­kaitos sužinojome, kad 2017 metais savivaldybėje nustatyti 4228 administraciniai nusižengimai, iš jų 829 viešosios tvarkos pažeidimai, 3399 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Paskirta 186 689 Eur baudų, sumokėta 62 275 Eur. Nustatyti 5 chuliganiško vairavimo atvejai ir 21 pavojingo vairavimo atvejis, 54 neblaivūs vairuotojai pagal Administracinių nusižengimų kodeksą ir 69 neblaivūs vairuotojai pagal Baudžiamąjį kodeksą. Nuo vairavimo, įtarus apsvaigus narkotinėmis medžiagomis, nušalinti 5 vairuotojai. Nustatyti 77 vairuotojai, neturintys teisės vairuoti, 14198 greičio viršijimo atvejai (45 atimta teisė vairuoti), nubaustas 141 pėsčiasis.

Kalba prokuroras D. Maleckas, sėdi Elektrėnų PK viršininkas A. Grudinskij
Kalba prokuroras D. Maleckas, sėdi Elektrėnų PK viršininkas A. Grudinskij

Elektrėnų PK aptarnaujamoje te­ritorijoje užregistruotos 439 nusikalstamos veikos, 95 vagystės, 90 smurto artimoje aplinkoje, 7 sukčiavimo atvejai, atskleista 13 narkotikų vartojimo atvejų.
Apžvelgęs pirmuosius darbo me­tų po policijos pertvarkos rezultatus, komisariato viršininkas dėkojo savivaldybės vadovams už bendradarbiavimą ir paramą, įgyvendinant prevencines priemones. A. Grudinskij sako, kad Elektrėnų policininkai kiekvieną pažeidėją pasitinka apsirūpinę šiuolaikiškomis priemonėmis, vietoje gali atlikti testą apsvaigimui nuo narkotikų patvirtinti, turi šiuolaikišką greičio matuoklį, daugelį nusikaltimų ar drausmės pažeidimų nustatyti padeda stebėjimo kameros. Komisaras taip pat pasidžiaugė, kad komisariatui sekasi auginti jaunus darbuotojus, tik gaila, kad iš 24 darbuotojų vyrų yra tik 3. Ir nors šiuo metu iš 63 skirtų pareigybių sukomplektuota yra tik 50, nei nusikaltimų padaugėjo, nei ištyrimų sumažėjo. Pareigūnų buvimas tarp žmonių, o ne užsidarius patalpose, esą davė rezultatų. 2012 metais Elektrėnų PK buvo nustatytos 96 pareigybės, o iki šių metų pareigūnų sumažėjus perpus, darbų atlikta daugiau.
Meras Kęstutis Vaitukaitis kal­bėjo, kaip svarbu gyventojams jaustis saugiems, todėl padėkojo policijos pareigūnams už jų gerus darbo rezultatus, ypač už atskleistus narkotikų platinimo atvejus. Taip pat išreiškė norą, kad didžiuosiuose miesto renginiuose aktyviau apsilankytų policijos pareigūnai, nes tai sudrausmina pažeidėjus. Meras informavo, kad Seimas 2017 m. gruodžio 21 d. buvo nusprendęs Elektrėnų teismo rūmų veiklos pradžią nukelti į 2019 m. sausio 1 d. Meras sausio mėnesį raštu kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismą, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją ir Nacionalinę teismų administraciją, Vilniaus regiono apylinkės teismą pakartotinai ragindamas neatidėliojant imtis reikalingų veiksmų Elektrėnų teismo rūmų veiklos pradžiai parengti.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų