Namai, kuriuose kvepia atjauta

Namai, kuriuose kvepia atjauta

Apie Elektrėnų socialinės globos namų 15 metų jubiliejų

Julija Kirkilienė

Socialinės globos (senelių) namuose jubiliejai švenčiami kas penkis metus. Kitaip negalima. Čia, kaip sakė kun. Marius Talutis,  gyvena žmonės trapūs, jautrūs ir suprantantys, kunigas citavo Popiežių Benediktą XVI, kad gyvybė yra dovana visuose etapuose ir tik Dievui priklauso ją duoti ir pasiimti. (Video1), (Video2), (Video3).

Penkioliktąjį savo gimtadienį globos namų gyventojai ir darbuotojai švęsti pradėjo bažnyčioje šventomis Mišiomis. Vėliau šventė persikėlė į pačius  senelių namus (socialinės globos namus vadinu  senelių namais, nes taip ir man, ir skaitytojams, artimiau) susirinko ne tik šių namų  vaikštantys ir ratukuose važinėjantys žmonės, jų prižiūrėtojai, bet ir daugybė svečių iš savivaldybės administracijos  ir kaimyninių socialinės globos namų. Ta proga Lietuvos muzikos rėmimo fondas šventės dalyviams dovanojo gyvo garso koncertą. Koncertavo ir ilgiausių metų globos namų gyventojams bei darbuotojams linkėjo  fleitininkė Viktorija Zabrodaitė ir solistas, baritonas Ramūnas Urbietis, kuriam šventės dalyviai plojo ir „bravo“ šaukė net atsistoję.
Nors, pagal Popiežių, rūpinimasis senais žmonėmis turėtų būti suprantamas ne kaip dosnumo aktas, bet kaip dėkingas skolos atlyginimas, dirbti tokiuose namuose gali tik dori, sąžiningi ir kantrūs žmonės. Toks kolektyvas ir dirba, dauguma jų – nuo pat globos namų įsikūrimo. Jiems meras Arvydas Vyšniauskas, globos namų direktorė Danutė Suchockienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Arcabienė įteikė padėkos raštus ir knygą „Elektrėnų kraštas“. Knygomis apdovanoti buvo visi darbuotojai, o vieną knygą meras padovanojo namams, kad kiekvienas čia gyvenantis galėtų ją pavartyti, paskaityti, pasidžiaugti.
Džiaugsmo per jubiliejų tikrai buvo daug. Direktorė dėkojo gyventojams, o gyventojai – direktorei. Solistas R. Urbietis prieš senelius klaupėsi ant kelių ir dainavo gražiausius žodžius iš klasikinio muzikos lobyno, o vėliau buvo uždegtas fejerverkas ant jubiliejinio torto. Ilgai tą vakarą, pamiršę metų naštą ir negalią, darbus ir rūpesčius, kartu šventė savivaldybės vadovai, svečiai iš gretimų rajonų, darbuotojai, gyventojai ir lankytojai. Lankytojų vardu darbuotojus sveikino Aldona Suslavičienė, kuri tuos namus pažino per  skausmą dėl artimo žmogaus.  Tai ji, parinkusi gražiausių posmų, padėkos ašaras šluostydama juos skaitė ir senelių namus pavadino namais, kuriuose kvepia atjauta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų