Magiškoji Šiaurė Pastrėvyje

Magiškoji Šiaurė  Pastrėvyje
Prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės  renginių prisidėjo ir Pastrėvio biblioteka, kuri buvo papuošta Šiaurės šalių vėliavėlėmis, plakatais, sklido degančių žvakelių kvapas…

Pasipuošę magiškomis knygų būtybėmis mažiausieji knygų mylėtojai susirinko į Šviesos ir knygos šventę, kurios šiųmetinė tema „Magiškoji šiaurė“.
Bibliotekos vedėja Danutė Kananavičienė pasveikino susirinkusius, kvietė susipažinti su Šiaurės šalių literatūra ir ragino niūrius ir tamsius vakarus praleisti skaitant įdomias, nuotykines ir magiškas knygas. Pradžiugino mažuosius lankytojus, kad netrukus biblioteką aplankys įdomi magiška būtybė.
Su trenksmais ir dundėjimais ant didelės šluotos į šventę „atskrido“ danų rašytojos Lene Kaaberbol knygos „Dina, gėdytojos duktė“ pagrindinė veikėja – Dina (Vilija Rakauskaitė). Susirinkusieji su didele nuostaba klausėsi jos pasakojimo apie slibinų ir nuotykių kraštą, apie savo galias. Ji klausinėjo vaikų apie perskaitytas knygutes, pati skaitė ištrauką iš Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“. Tai nepaprastai įdomus nuotykinis pasakojimas apie Mėlynąją planetą, kurioje gyveno tik vaikai. Todėl jie savo planetoje gali daryti, ką nori ir kada nori.
Dina visus susirinkusius pavaišino saldainiais iš savo stebuklingojo krepšio, kuriame saldumynai niekada nesibaigia. Atsisveikindama paragino vaikus skaityti knygeles ir nuskubėjo į kitas bibliotekas.
Populiarinant Šiaurės šalių literatūrą buvo parengtas projektas lietuvių ir anglų kalbomis, kurį pristatė V. Rakauskaitė ir Laura Sinkevičiūtė, pasipuošusios magiškais personažais – raganaitėmis. Anglų kalbos mokytoja Vilija Špiliauskaitė patarė ir padėjo mergaitėms igyvendinti šį sumanymą. Vyresniems bibliotekos lankytojams buvo demonstruojamos skaidrės ir pristatyta  švedų rašytojo  Johno Ajvide Lindqvisto    kūryba ir romanas apie vampyrus „Įsileisk mane“ bei danų rašytojos Lenes Kaaberbol  kūryba ir knyga „Dina, gėdytojos duktė“. Susirinkusieji su dideliu susidomėjimu klausėsi projekto pristatymo.
Vėliau 5-10 klasių mokiniai  dalinosi žiniomis apie Šiaurės šalis ir žinomiausius jų rašytojus. Mėgiamiausios ir žinomiausios švedų rašytojos Astridos Lindgren  kūrinius skaitė beveik visi vaikai.
Bibliotekoje veikė vaikų  piešinių  ir spalvingų plakatų paroda „Magiškoji šiaurė“.                  
Bibliotekos vedėja Danutė Kananavičienė nuoširdžiai dėkoja anglų kalbos mokytojai V. Špiliauskaitei už įdomias ir gražias idėjas populiarinant Šiaurės šalių literatūrą, Pastrėvio bendruomenei ir jos pirmininkei Viktorijai Juknevičienei už paramą saldumynais, mokytojoms Dalei Rakauskienei, Jurgitai Stasiūnaitei, Irinai Rastorgujevai ir jų auklėtiniams aktyviai ir geranoriškai dalyvavusiems organizuojamuose renginiuose. Dėkojame dešimtokei V. Rakauskaitei už nuotaikingą Dinos personažo pristatymą  ir nuoširdžią pagalbą.

Vilija Rakauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų