Lygiadienio giesmė 2024

Lygiadienio giesmė 2024

Puiki nuotaika, susitikimų džiaugsmas, smagios dainos, daugybė nuotraukų…

Daug gražių literatūrinių švenčių Elektrėnuose organizuoja literatų klubas „Strėva“, o kai klubas sujungia jėgas su Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjunga, tos šventės tampa dar prasmingesnės. Štai kovo 23 d. viešojoje bibliotekoje vyko LNRS renginys „Lygiadienio giesmė 2024“. Tradiciškai kiekvieną pavasarį šis kūrybinis vieno eilėraščio, o nuo šių metų ir trumpo prozos kūrinio konkursas vykdavo Palemone Salomėjos Nėries muziejuje. Šiemet LNRS pirmininkės Dalios Buragienės ir LNRS valdybos narės, „Strėvos“ pirmininkės Vilijos Dobrovolskienės iniciatyva renginys vyko Elektrėnų viešojoje bibliotekoje.
Renginį pradėjo Elektrėnų bib­liotekos skaitytojų aptarna­vi­­mo skyriaus vedėja Vida Ba­ranauskienė. Ji pasveikino į biblioteką sugužėjusius rašytojus su pavasariu, su lygiadienio švente ir pakvietė Kalvarijos kultūros centro vokalinį ansamblį „Šešupė“ (vadovė Sigita Maldžiūtė Valaitienė) nuo­taikinga daina prisidėti prie jos sveikinimų ir linkėjimų.
Renginio moderatorė Vilija Dobrovolskienė pasidžiaugė, kad šį kartą lygiadienio poezijos šventė vyksta Elektrėnuose, kad jaukioje bibliotekos salėje skambės pavasariškos eilės. LNRS pirmininkė Dalia Buragienė surinkusiems pristatė naująjį LNRS almanachą „Priimk pavasarį į širdį“ ir aptarė konkurso eigą, paviešino komisiją (vertinimo komisijos pirmininkas – bažnytinės ir civilinės teisės daktaras, kanauninkas, Garbės rašytojas Robertas Pukenis, Dalia Buragienė, LNRS pirmininkė, LR meno kūrėja, Vytautas Šiaudytis, LNRS vicepirmininkas, Garbės rašytojas), kuriai teko nelengva užduotis iš daugybės atsiųstų kūrinių išrinkti geriausius. Buvo išrinkti šeši diplomantai ir du (poezijos ir prozos sekcijos) laureatai. Džiugu, kad tarp geriausiųjų – ir du elektrėniečiai: konkurso diplomantu tapo Arvydas Vyšniauskas (poezijos sekcija), o laureate – Vilija Dobrovolskienė (poezijos sekcija). Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, padėkų raštais, asmeninėmis dovanomis, jiems skambėjo „Še­šupės“ ansamblio dainos.
Po apdovanojimų eiles skaitė visi LNRS nariai-konkurso dalyviai, atvykę į renginį. Pristatančiųjų savo kūrybą buvo apie 30 (tarp jų ir LNRS, ir „Strėvos“ narė Vladislava Kursevičienė bei „Strėvos“ narė, gyvenanti Norvegijoje, Loreta Armonaitienė), o intarpuose skambėjo Raseinių krašto literatų klubo „Dubysa“ mišraus vokalinio ansamblio „Radasta“ (vad. Renata Aleksiejienė) atliekamos dainos.
Puiki nuotaika, susitikimų džiaugsmas, smagios dainos, dau­gybė nuotraukų… Tad iki kitos „Lygiadienio giesmės“ galbūt ir vėl Elektrėnų bibliotekoje. Į Elektrėnus renginio dalyviai labai norėtų sugrįžti dar ir dėl puikios bibliotekos, kurią visi gyrė, džiaugėsi, fotografavosi įvairiose bibliotekos erdvėse.

Literatų klubo „Strėva“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų