LRK Elektrėnų skyrius švenčia gimtadienį

LRK Elektrėnų skyrius švenčia gimtadienį

Vasario 24 d. minėsime ne tik karo Ukrainoje metines, bet ir antrąjį Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Elektrėnų skyriaus gimtadienį. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacija sausio mėnesį atšventė 105 metų jubiliejų, o, anot Elektrėnų skyriaus vadovės Rasos Kulevičienės, jai suteikė galimybę būti arčiau žmonių bei padėti bet kokioje krizėje.
Skyriaus veikla prasidėjo kartu su pirmaisiais ukrainiečiais Elektrėnuose. Prieglobsčio ir migracijos programoje Ukrainos karo pabėgėliams teikiama humanitarinė pagalba, jie dalyvauja lietuvių kalbos klubo užsiėmimuose, ukrainiečiai senjorai aktyviai įsitraukia į „Šiltų apsilankymų“ programos veiklas.
„Šiltų apsilankymų“ programa veikia ne tik Elektrėnų, bet ir Vievio, Kaišiadorių savivaldybėse. Šios programos metu savanoriai lanko vienišus senjorus, bendrauja su jais bei padeda liūdnas akimirkas paversti šviesiomis. Vieniši senjorai lankomi ne tik individualiai, bet ir grupėse, taip pat globos namuo­se. Grupinių apsilankymų metu savanoriai įtraukia senjorus žaisti žaidimą BINGO ir gerai praleisti laiką kartu.
Be to, Elektrėnuose ir Kaišiadoryse veikia jaunimo programa, skirta 16–24 m. žmonėms. Elektrėnuose šioje programoje dalyvauja net 6 mokyklų moksleiviai. Savanoriams ši programa padeda pažinti save, ugdyti pilietinę dvasią, ją skleisti kitiems, dalyvaudami ir vesdami įvairias akcijas bei renginius savanoriai tobulina savo viešojo kalbėjimo įgūdžius, įgyja daugiau drąsos.
Svarbu paminėti, kad Elek­trėnuose veikia ir pirmosios pagalbos bendruomenėms programa, kurios metu savanoriai užsiima švietėjiška veikla, kviečia kiekvieną ateiti ir atnaujinti savo pirmosios pagalbos žinias ir įgūdžius.
Kaišiadoryse visai neseniai sa­vo veiklą pradėjo programa „Stipri šei­ma“, kurios metu savanoriai bend­rauja bei palaiko draugystę su žmonėmis su negalia. Šioje programoje jau dalyvauja Strėvininkų globos namai.
Elektrėnuose ir Vievyje pastatyti LRK tekstilės konteineriai, kuriuose žmonės gali palikti nebenaudojamus rūbus ir avalynę. Norimus paaukoti daiktus taip pat galima atnešti į Elektrėnų skyriuje veikiantį Humanitarinį punktą. Trumpasis pagalbos numeris 111, kuris veikia visoje Lietuvoje, padeda pasiekti humanitarinės paramos stokojančius žmones: dalinami humanitariniai maisto, higienos paketai, rūbai, namų apyvokos reikmenys.

LRK bendruomenės šūkis: „Įkvėpti pirmi padėti krizėje“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų