Lietuvos elektrinė –labiausiai orą teršiančių bendrovių sąraše

Prieš dvidešimtmetį smarkiai kritusią, o ekonominio pakilimo metais vėl pradėjusią kilti teršalų išmetimo kreivę sustabdė krizė, bet aplinkosaugininkai prognozuoja, kad šis stabtelėjimas – neilgam.

Parengta pagal naujienų agentūros BNS inf.

Didžiausių stacionarių oro taršos šaltinių Lietuvoje viršūnėje – be konkurencijos iškopusios energetikos ir pramonės įmonės.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenis, didžiausia Lietuvos teršėja buvo „Orlen Lietuva“, buvusi „Mažeikių nafta“, užpernai į atmosferą išmetė 2,124 mln. tonų teršalų. Pavyzdžiui, 1991 metais ji į atmosferą išmetė 54 tūks. tonų teršalų (be anglies dioksido), o pernai – 23,9 tūkst. tonų. Mažiau teršalų išmetama į vandenį – šiemet „Orlen Lietuva“ išbraukta iš didžiausių Baltijos jūros teršėjų sąrašo.

„Achema“ pagal teršalų išmetimą yra antra šalyje – 1,133 mln. tonų. Trečioje vietoje – Lietuvos elektrinė, į orą išmetanti 529,762 tūkst. tonų teršalų.

Ketvirtoje sąrašo vietoje esantis „Akmenės cementas“ taip pat teršalų dabar išmeta perpus mažiau, nors gamybos apimtys išlikusios tokios pačios: 1997 metais įmonė išmetė 8 tūkst. tonų teršalų (be anglies dioksido), o 2010-aisiais – 3,4 tūkst. tonų. Vien anglies dioksido „Akmenės cementas“ užpernai į atmosferą išskyrė 585 tūkst. tonų. Įmonė iki 2013 metų planuoja baigti statyti naują cemento gamybos liniją ir vietoj šlapiojo įsisavinti sausą gamybos būdą, kuris leis sumažinti kuro sąnaudas, o kartu ir teršalų išmetimą.

Toliau taršiausių įmonių sąraše yra: „Energijos sistemų servisas“ (Kauno elektrinė) – 512,757 tūkst. tonų  teršalų, Lapių regioninis sąvartynas (3,51 tūkst. tonų), „Vilniaus energija“, termofikacinės elektrinės Nr. 2 ir Nr. 3 – 2,415 tūkst. tonų.

Dar toliau yra Panevėžio (1,72 tūkst. tonų teršalų) ir Kairių (1,44 tūkst. tonų) sąvartynai. Kitų įmonių, kiaulių kompleksų, paukštynų ir sąvartynų išmetami teršalai skaičiuojami šimtais tonų.

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo patarėjo Liutauro Stoškaus, pastaraisiais metais tarša iš transporto sektoriaus aplenkė ilgą laiką šiuo požiūriu pirmavusį energetikos sektorių ir sudarė arti 45 proc. visų į aplinkos orą išmetamų teršalų. Pramonės tarša 2009 m. tesudarė 20 proc.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų