Lietuvos buriuotojų šventė Lenkijoje

Lietuvos buriuotojų šventė Lenkijoje

Balandžio 24-27 dienomis Lenkijos Wilkasy uoste, atrodo, kažkas aukščiau žmogaus esantis dovanojo gražų orą lenkų ir lietuvių draugystei įprasminti – čia vyko tradicinė Vilkaviškio buriuotojų klubo organizuota regata „Škvalas Lt 2014 pavasaris“. Toje regatoje, žinoma, dalyvavo ir grupė entuziastų, jachtklubo „Poseidonas“ buriuotojų iš Elektrėnų.

Regata vyko Mozūrų ežeruose, prie kurių už Europos Sąjungos lėšas puikiai įrengti uostai, laivų nuomos punktai ir kitokia pramogų infrastruktūra, draugiškoje aplinkoje, kur vandens sporto mėgėjai gali ne tik varžytis, bet ir kitaip prasmingai pramogauti. Šių metų lietuvių regatoje Lenkijoje, netoli Gižycko esančiame Wilkasy uoste, dalyvavo apie 200 buriuotojų, kurie išsinuomojo 40 jachtų. Elektrėniečiai su trijomis jachtomis varžėsi garbingai ir pateko į dešimtuką: kapitono Alekso Garbanovo septynių narių įgula buvo septinta. Kaip juokavo kapitonas, „jei išdalintume visiems po vieną vietą, tai kiekvienas būtų pirmas“. Aleksandro Petrausko įgula liko devinta, Šarūno Linkaus – dešimta. Viso regatoje dalyvavo 15 elektrėniečių.

A. Garbanovas, antrą kartą dalyvavęs Lenkijoje organizuotoje lietuvių regatoje, dar nespėjus išblėsti įspūdžiams, pasakojo apie tai, kaip buriavimas suteikia nepaprastą laisvės jausmą, kas pradeda buriuoti, nebegali sustoti. Taip atsitiko su elektrėniečiu Juozu Zavecku, kuris vieną kartą pabandęs buriuoti, vėliau pakvietė ir savo abu sūnus. O regatoje tokių šeimų buvo ne viena, nes buriuoti Lenkijoje galima Lietuvoje išsilaikius II eilės vairininko egzaminus ir gavus atitinkamą pažymėjimą. O kas nenori buriuoti, gali apsigyventi mūriniuose nameliuose, kur įvestos visos komunikacijos. Nors Mozūrų kraštas ir vadinamas Lenkijos buriavimo Meka, bet čia pramogų gali surasti ir kiti turistai. Regione yra apie 10 tūkst. ežerų, gerai išvystytas vandens turizmas: galima nardyti, čiuožti vandens slidėmis, plaukioti kanojomis, aplankyti gamtos rezervatus, kitas UNESCO saugomas vietoves ir kt.

Red. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų