Leidinio „Elektrėnų kraštas“ pristatymas

Leidinio „Elektrėnų kraštas“ pristatymas
Šie metai Elektrėnų miestui ir savivaldybei – jubiliejiniai, todėl turtingi renginių. Jie vyko ne tik Elektrėnų įstaigose, bet ir seniūnijose, kultūros centruose.

Rugsėjo 29 d. popietę Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko leidinio „Elektrėnų kraštas“, skirto miesto 50  ir savivaldybės 10 metų jubiliejams, pristatymas bendruomenei, kuriame dalyvavo ir leidinio sudarytojai – Stasys Voveris, Danguolė Kliucevičienė, Rasa Bartkevičienė, Vytautas Suslavičius.
Bibliotekos direktorė Genė Dapkevičienė skaidrėmis priminė susirinkusiems Elektrėnų miesto istorijos žymesnius tarpsnius – elektrinės bei miesto statybą, švietimo, kultūros, sporto  bei kitų įstaigų steigimą, praeitį ir dabartį.
„Viskas prasidėjo nuo minčių, kaip galima būtų pažymėti artėjančius svarbius jubiliejus“,- prisiminė mero patarėja Danguolė Kliucevičienė. Praėjusių metų rudenį mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuriai susirinkus, vienas iš pasiūlymų ir buvo išleisti knygą. Sulaukta įstaigų, organizacijų, seniūnijų ir pavienių gyventojų siūlymų. D. Kliucevičienė dėkojo V. Suslavičiui, Vidmantui Mickevičiui, savo darbais ir patarimais prisidėjusiems prie leidinio atsiradimo.
Fotografas V. Suslavičius atkreipė dėmesį į tai, kad vartant leidinį, kiekvienas vertins pagal skirtingus kriterijus: vieni – pagal praktiškumą, kiti – pagal naudingumą, tretieji – pagal meninę vertę ar tiesiog grožį. „Man buvo nelengva, nes Elektrėnai – „sunkus“ miestas. Dar 2002 m., kada pradėjau galvoti, ką galima būtų publikuoti leidžiant albumą, supratau kaip tai sudėtinga. Reikėjo ieškoti ir įgyvendinti tokį sprendimą, kad žmonėms būtų įdomu. Mintis gimė tokia, kad Elektrėnus reikia parodyti iš toli, o iš arti pateikti visa, kas gražiausia – muziejų, bažnyčią, kurioje – vertingos freskos, piliakalnius ir t.t. Visa tai pateikia šis leidinys, tik jame dar atsispindi ir atskiros seniūnijos, kultūra, sportas.
R. Bartkevičienė priminė, kad leidykla ne visas fotografijas priėmė dėl jų kokybės ir senumo, o ir leidinio apimtis ribojo jų gausą.
S. Voveris prisiminė, kaip buvo nuspręsta, kad tekstas leidinyje nebus vyraujantis elementas. Viena menine fotografija galima pasiekti labai daug. Ji gali atspindėti ir mintį, ir būti įtaigi, ir netgi atstoti keletą chronologiškai išdėstytų mėgėjiškų nuotraukų.
Bibliotekos direktorė priminė susirinkusiems, kad leidinio pavadinimo autorius –  vicemeras Algimantas Adomaitis.
Renginyje dalyvavę elektrėniečiai pasidalino prisiminimais ir patikslinimais apie pačią Elektrėnų pradžią ir žmones: R. Liepinienę, A. Rutkauską, E. Purienę, Aldoną Žvibienę, Nijolę Vlasenkienę ir kt. Algirdas Mišinis paminėjo turintis jau iš gyvenimo išėjusių elektrėniškių rašytinius archyvus.
Leidinio sudarytojai paragino išsaugoti savo prisiminimus ir rankraščius, o kas gali, patiems rašyti. Juk tai medžiaga naujai knygai. Knygai apie mūsų visų Elektrėnus.

Jūratė Volungevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų