Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena

Pasaulinė diabeto diena nuo 1991 m. kasmet minima visame pasaulyje, jos tikslas atkreipti visuomenės, vyriausybių dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją, ligos kontrolę, mokymą.
Diabetas sunki lėtinė gyvybei pavojinga liga, plinta kaip epidemija. Ji yra vyraujanti širdies ligų, insulto, inkstų nepakankamumo priežastis.
Lapkričio 16 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje Elektrėnų diabeto klubas pravedė renginį „Diabetas ir šeima“. Endokrinologė-slaugytoja Rasa Ži-linskienė organizavo viktoriną apie diabetą. Už teisingus atsakymus vertingi prizai buvo įteikti Danguolei Žilinskaitei, Ingai Aboravičiūtei, Janinai Nikoliukienei, Michalinai Znaidauskienei, Renei Sabockienei, Gražinai Girsienei, Genovaitei Moškienei ir kitiems aktyviems diabeto klubo nariams.
Nemokamus kraujo ir gliukozės tyrimus padėjo atlikti Elektrėnų krašto neįgaliųjų sąjungos narė Laima Klinkevičienė ir Visuomenės sveikatos biuro specialistė Julė Ramanauskaitė. Po renginio visi dalyviai buvo vaišinami kava, arbata ir kibinais. Už skanius kibinus dėkojame kavinei „RASPA“.

Alfonsas Sodonis,
Elektrėnų diabeto­ klubo pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų