Laikas permąstymams

Laikas permąstymams

Nutilo šurmulys dėl nepasitikėjimo meru, konstruktyviai praėjo eilinis posėdis. Kaip dabar dirba meras ir jo pavaduotojas, pareiškęs nepasitikėjimą savo viršininku. Ir kodėl meras, visuotinio taupymo laikotarpiu, užpildė tris metus buvusį laisvą mero padėjėjo etatą. Apie tai ir apie kitus savivaldybės reikalus kalbėjausi su meru Arvydu Vyšniausku.

E.k. Nepasitikėjimas buvo pareikštas meru, tai yra, visa mero komanda. Ar mero pavaduotojas dirba atskirai nuo mero, kadangi meru nepasitiki? Kodėl per patį taupymo vajų į darbą priėmėte mero padėjėją?
A.V. Komandą reikėjo sustiprinti, todėl į darbą priimtas padėjėjas, tačiau žinome būdus, kaip mažinti valdymo išlaidas. Šiuo metu dirbame visi kartu.
E.k. O taupote tik pagal Vyriausybės nurodymus?
A.V. Taupyti pradėjome anksčiau, nei Vyriausybė nurodė. Mažiname ūkines išlaidas, tariamės su visomis savivaldybei priklausančiomis įstaigomis, dėliojame pajamas ir išlaidas ir tariamės, kaip jas suderinti. Kitų metų biudžeto taupymo tikslais teks pertvarkyti savivaldybės įstaigų ir administracijos struktūras.
E.k. O kur ne darbo metu stovi mero automobilis?
A.V. Savivaldybės garaže.
E.k. VšĮ „Jaunimo kranto“ dalininkas Gytis Daugėla tarybos posėdyje jautėsi, kaip šeimininkas. Ar pasikeitė po neeilinio posėdžio kitų dviejų dalininkų ir savivaldybės santykiai?
A.V. Kaip ir anksčiau, laukiame dalininkų raštiškos veiklos sutarties projekto. Viskas turi būti įforminta teisiškai, kitaip ši valdančioji dauguma negali ir nenori dirbti.
E.k. Ką konkrečiai per likusį Jūsų valdymo laikotarpį esate numatę padaryti gero savivaldybės gyventojų labui?
A.V. Pirmiausia nekelti mokesčių už komunalines paslaugas, jei nekils kuro kainos. Pagal esamas galimybes siekiame neatsisakyti pradėtų infrastruktūros darbų savivaldybės teritorijoje: vandentvarkos ir nuotekų šalinimo pagerinimo, šilumos tinklų, viešųjų pastatų atnaujinimo, kelių remonto ir kitų svarbių darbų. Tikimės pradėti Ledo rūmų renovavimo darbus ir išlaikyti Elektrėnų – ledo ritulio sostinės vardą. Siekiame įsisavinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir įvykdyti kaip galima daugiau reikalingų darbų. Ieškome investuotojų naujiems projektams. Nors Elektrėnų savivaldybėje nedarbo lygis yra vienas žemiausių Lietuvoje, paramos reikia labiausiai pažeidžiamoms socialinėms grupėms. Įvairi socialinė parama savivaldybės gyventojams šiuo metu teikiama laiku. Ateityje, manau, daugiau dėmesio turėtumėme skirti verslo ir ūkio subjektams.
E.k. Ko pasimokėte iš interpeliacijos merui, administracijos direktoriui, jo pavaduotojui?
A.V. Po neeilinio posėdžio turime laiko pamąstymui, ką darome ne taip ir ištaisyti klaidas. Be to, dabar ekonomiškai sunkus laikotarpis, tad darbo savivaldybės vadovybei pavydėti tikrai nereikėtų.
E.k. Ačiū už pokalbį.

 

Kalbėjosi Julija Kirkilienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų