„Kviečiame šokti 2023“ – projektas, išpildęs svajonę šokti

„Kviečiame šokti 2023“ – projektas, išpildęs svajonę šokti

Šokis – tai scenos meno forma, kuriai išreikšti pasitelkiamas kūno judesys. Šokis ne tik plečia kultūrinį akiratį, bet ir veikia terapiškai, padeda save išreikšti, skatina daugiau judėti. Tad nenuostabu, kad pastaruoju metu ir mūsų kraštuose pastebime tikrą šokio atgimimą – norinčiųjų mokytis šokti ar išbandyti naują šokio žanrą netrūksta, o Vievio kultūros centre šiam norui išsipildyti padėjo Elektrėnų savivaldybės finansuotas projektas „Kviečiame šokti 2023“.
Linijiniai, tradiciniai ir pramoginiai šokiai – šiuos žanrus išmėgino ir tai, kaip juos įvaldė, Vievio kultūros centre gruodžio 20 d. baigiamajame „Kviečiame šokti 2023“ pasirodyme pademonstravo projekto dalyvės – vievietės, elektrėnietės ir aplinkinių kaimų gyventojos.

Pažymėjimus apie įgytas kompetencijas šokių srityje projekto dalyviams įteikė Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius (kairėje)

Visoje projekto „Kviečiame šokti 2023“ kelionėje dalyves lydėjo moky­tojos Nijolė Anskaitienė (linijiniai šokiai), Dijana Petkevičienė (tradiciniai šokiai) ir Marija Grigaliūnaitė-Prūsaitis (pramoginiai šokiai). Nuo rugsėjo iki pat metų galo projekto dalyvės ne tik mokėsi žingsnelių, kompozicijų, bet ir gilinosi į šokio istoriją, raidą, gerino darbo komandoje įgūdžius bei mokėsi įveikti scenos baimę.
Ypatingai džiugu, kad šokių pamokos sulaukė daug dėmesio, norinčiųjų jas lankyti susirinko daugiau, nei planuota – tai skatina tęsti projektą ir kitais metais vėl kviesti bendruomenę judėti šokio ritmu.
Projekto ataskaitinis renginys Vievio kultūros centre įvyko gruodžio 20 d. – didžiųjų metų švenčių išvakarėse, o tai renginiui suteikė dar daugiau šventiškumo, iškilmingumo. Projekto dalyvės pademonstravo po 3 kiekvieno žanro šokius: žavėjo publiką kaubojiškais žingsneliais, tradiciniais įvairių Lietuvos regionų šokiais, tarp kurių ir „Atvažiuoj Kalėda“, lėtu valsu ir net ugningu tango.
Projekto dalyvėms kurti įspū­dingą šokių reginį padėjo Vai­kų šokio teatras (vadovė – Dijana Petkevičienė), kolektyvas „Šok‘as“ (vadovė Nijolė Anskaitienė) ir Vievio baleto šokėjos (vadovė Milda Šervenina).
„Kviečiame šokti 2023“ – Elek­trėnų savivaldybės Neformalio­jo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos lėšomis finan­suotas projektas, kurį įgyvendino Vievio kultūros centras.

 

Vievio kultūros centro informacija

Angelės Radzevičiūtės nuotraukos. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų