KOKIAIS DOKUMENTINIAIS FILMAIS VISADA GALIMA PASITIKĖTI?

KOKIAIS DOKUMENTINIAIS FILMAIS VISADA GALIMA PASITIKĖTI?

Tie dokumentiniai filmai, kurie sukurti propagandiniais tikslais, negali kelti pasitikėjimo, nes juose rodoma tik tai, ko reikia kuriai nors valdžiai ar ideologinei grupuotei. Tai galima lyginti su užsakomąja žiniasklaida arba reklaminiais klipais. Jeigu politinė dokumentika irgi gali būtina abejotina, tai socialine drąsiai galima pasitikėti.

Koks dokumentinis filmas patraukia savo brandaus amžiaus sulaukusių herojų žavesiu?

Dokumentinis filmas „Amžinai stilingos“, kurį Amerikoje sukūrė lietuvaitė Lina Plioplytė, pasakoja apie niujorkietes, kurioms nuo 62 iki 95 metų. Visos jos nedūsauja dėl praeities ir mokosi gyvenime naujų dalykų, kam anksčiau neturėjo laisvo laiko.

Jos akivaizdžiai įrodo, jog senatvė taip pat gali būti nuotaikinga ir stilinga. Filmo herojės yra išlaikiusios grakščias figūras, vilki ryškiaspalves sukneles, ant galvų – madingos skrybėlės. Jos nekreipia dėmesio į savo amžių ir į gyvenimo tikrovę žvelgia su ironija, nė nemanydamos sulinkti nuo pragyventų metų naštos.

Kokie dokumentiniai filmai pasakoja apie Lietuvos rašytojų likimus?

Apie Lietuvos rašytojus daug filmų yra sukūrusi režisierė Agnė Marcinkevičiūtė. Apie iškilų novelistą ir romanų autorių Romualdą Granauską pasakoja jos filmas „Raudonu ant balto“, apie Jurgį Kunčiną ji susuko filmą „Beveik laimingas“. Justinui Marcinkevičiui skirtas filmas „Prie rugių ir ugnies“.

Apie moteris rašytojas pasakoja šie dokumentiniai filmai-portretai „Sapno siūlas“ (apie Renatą Šerelytę), „Šokis dykumoje“ (apie Jurgą Ivanauskaitę) ir „Vienatvės gaudesys“ (apie Jolitą Skablauskaitę).

Apie ką pasakoja dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“?

Dokumentalistas Audrius Stonys filme „Moteris ir ledynas“ pasakoja apie Tian Šanio kalnuose pusketvirto kilometro aukštyje gyvenančią mokslininkę Aušrą Revutaitę, kuri tyrinėja ledynus ir juose vykstančius gamtinius procesus.

Lėtas filmo ritmas, nuostabūs gamtos vaizdai leidžia pajusti buvimo vos ne kosminėje erdvėje žavesį. Itin žavu tai, kad filme nedaug kalbama, o žodžius atstoja nufilmuoti iškalbingi kalnų vaizdai.

Kuo ypatingas filmas „Rūta“?

Režisierių Roko Darulio ir Ronaldo Buožio sukurtas dokumentinis filmas „Rūta“ pasakoja apie žymiąją Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę. Jame atvirai pasakojama apie sportininkės gyvenimo dramatiškas akimirkas, svaiginančias pergales ir sėkmingą depresijos įveikimą, kai to būtinai reikėjo. Filmo pabaigoje įkomponuoti vaizdai iš R. Meilutytės pergalės Kopenhagoje vykusiame Europos plaukimo čempionato finale.

 

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų