Kitas maudynių sezonas: poilsiautojų laukia atnaujintas paplūdimys ir skaidrus vanduo

Kitas maudynių sezonas: poilsiautojų laukia atnaujintas paplūdimys ir skaidrus vanduo

Kiekvieną vasarą piktinamės, jog Elektrėnuose, stūksančiuose ant gražaus ir didelio vandens telkinio kranto, nėra visus reikalavimus atitinkančio oficialaus paplūdimio. Vis dėlto prabėgus trumpam maudynių sezonui ši problema užsimiršta iki kitos vasaros: taip užburtas ratas ir sukasi… Tačiau praėjusio maudynių sezono pabaigoje jau pradėti darbai užbaigs šį nemalonų ciklą.

Jau kitąmet elektrėniečiai galės džiaugtis nauju paplūdimiu, įrengtu pagal projektą „Elektrėnų marių akvatorijos statinių atnaujinimas ir paplūdimio įrengimas, pritaikant turizmui“. O kad paplūdimį turėsime, tai reikia pasirūpinti, kad ir vanduo būtų puikios kokybės – tą užtikrins projektas „Elektrėnų marių dalies, esančios miesto šiaurinėje dalyje, išvalymas“.

Atgims Elektrėnų simbolis

Didžioji dalis elektrėniečių karštą vasaros dieną patraukdavo į miesto pliažą ir… susigadindavo sau nuotaiką. Tualeto, persirengimo kabinų trūkumas buvo akivaizdus. Paplūdimio tinklinio mėgėjai, jau kelerius metus iš eilės organizavo šios sporto šakos čempionatus, kad atkreiptų savivaldybės institucijų ir seniūnijos dėmesį į prastą tinklinio aikštelę. Šiemet jie netgi pirko ir vežė smėlį už savo lėšas. Šie žmonės tinkliniu užkrėtė vis daugiau ir daugiau elektrėniečių, tad iškilo ir antros žaidimo aikštelės poreikis.

Iki kitų metų birželio Elektrėnų miesto paplūdimyje planuojama atlikti gelžbetoninės krantinės dalies remontą, įrengti apšvietimą,  sutvarkyti maudyklą ir jos teritoriją. Vaikams bus skirtos naujos žaidimo aikštelės, o tinklinio entuziastams – naujos tinklinio aikštelės.

Be savaime suprantamų paplūdimio rekvizitų, tokių kaip persirengimo kabinos, tualetai, šiukšliadėžės ir geriamo vandens čiaupai, projektas grąžins Elektrėnams ir senąjį simbolį – apžvalgos tiltą ir nusileidimo į vandenį kalnelį.

Projektas, kurio vertė siekia 875 tūkst. litų, skirtas ne tik elektrėniečiams, bet ir, kaip tikimasi, padarys Elektrėnus patrauklesnius turistams.

Vandens telkinių valymas

Kad ir koks nuostabus būtų paplūdimys, vien jo neužtenka, kad žmonės visapusiškai pailsėtų. Juk nieko nėra geriau, nei karštą vasaros dieną pliūkštelti į gaivų marių vandenį… O Elektrėnų marios sensta – pūvantys medžių labai tik ir paskatina suvešėti įvairaus plauko dumblą, kuris nusėda ant iki tol pasipliuškenti viliojusio geltono smėliuko. Pamažu jis tapo klampus ir nemalonus, o vanduo – nebe toks skaidrus ir viliojantis. Be to, ne vienas elektrėnietis pastebėjo ir tai, jog dabar beliko tik vienas gan siauras pakrantės, esančios mieste,  ruožas, kuriame dugnas neapaugęs vandens augalais.

Tad vasarojantiems poilsiautojams svarbiausia – švarus marių dugnas ir skaidrus, neužterštas vanduo.

Vandens telkinių valymas – nepigus malonumas. Todėl ir čia į pagalbą ateina Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Ežerų, tvenkinių ir upių valymui skirta Aplinkos ministerijos administruojama priemonė „Vandens telkinių būklės gerinimas“.

Švarus vanduo

Tam, kad ir elektrėniečiai galėtų džiaugtis išvalytu vandens telkiniu, netrukus bus pradėtas projektas „Elektrėnų marių dalies, esančios šiaurinėje miesto dalyje, išvalymas“. Šio projekto vertė siekia 866 tūkst. litų, iš jų 15 proc. – savivaldybės lėšos.

Įgyvendinant projektą beveik vieno kilometro atkarpoje šalia Ledo rūmų ir atrakcionų parko iš marių ir pakrančių bus šalinamas dumblas (planuojama, jog bus iškasta apie 22 tūkst. kubinių metrų dumblo!), pakrantės išvalytos nuo perteklinės augmenijos. Pakrantėse taip pat bus kertami menkaverčiai krūmai, kad jų lapai nebekristų į vandenį ir nepūtų. Taip ir pačios pakrantės taps prieinamesnės.

Įgyvendinus šį projektą pakrantės ne tik taps gražesnės, patrauklesnės gyventojams. Tikimasi, kad šios Elektrėnų marių dalies išvalymas pagerins bendrą vandens telkinio ekosistemos būklę ir vandens kokybę.

Valys ir Bevardį ežerą

Pagal tą pačią priemonę Elektrėnuose įgyvendinamas dar vienas projektas – „Elektrėnų mieste esančio Kapaštėlio (Bevardis) ežero išvalymas ir gamtosauginis sutvarkymas“.

Vos pradėjus augti Elektrėnų miestui, vietoje tarp dabartinių Pergalės ir Šarkinės gatvių tyvuliavo nedidelis, vos 0,6 ha plotą užimantis ežeriukas, vadinamas Kapaštėliu arba tiesiog Bevardžiu. Pastačius naująjį rajoną, jo gyventojai pamėgo tame ežeriuke žvejoti. Tačiau dauboje esantis ežeriukas pelkėjo, dumblėjo, apaugo krūmynais ir darėsi vis sunkiau prieinamas. Ežeriukas, pamažu virstantis pelke, yra mieste, netoli Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčios, todėl būtinai reikėjo ką nors daryti – juk krūmynais apaugusi bala miesto nepuošia. Įgyvendinant projektą nuo dumblo bus išvalytas ežeriuko dugnas, apnaikinta menkavertė pakrantės augmenija ir surinktos šiukšlės.

O išvalius Kapaštėlio ežerą ne tik pagerėtų ekologinė ežero būklė, bet ir būtų sudarytos sąlygos plėtoti rekreacinę infrastruktūrą ir pritaikyti vandens telkinį visuomenės poreikiams. Galbūt žvejai mėgėjai čia ir vėl galės įmerkti meškerę, aplinkiniai gyventojai mielai eis aplink ežerėlį pasivaikščioti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų