Keičiasi Elektrėnų bėgimo tradicijos ir papročiai

Keičiasi Elektrėnų bėgimo tradicijos ir papročiai

Julija KIRKILIENĖ

Keturiasdešimt trečią kartą Elektrėnuose prieš pat Jonines (birželio 21 d.) žinomi sportininkai ir ištvermingiausi sporto mėgėjai startavo pusmaratonyje apie Elektrėnų marias. Įkandin jų jau trečią kartą startavo šiaurietiško ėjimo populiarintojai.

 

Šis bėgimas jau seniai tapo tarptautiniu, trasa, kuria pirmieji 1971 m. bėgo elektrėniškiai Nikolaj Černeiko, Algirdas Mišinis, Stasys Ramanauskas, Vaclovas Sladkevičius, tapo sertifikuota, todėl ir savivaldybės vadovai pakeitė seną paprotį – sportininkų į startą nebeišlydi. O kadangi tarp žiūrovų valdžios atstovų nesimatė, tai renginio vedėjas Džiugas kalbino korespondentą Romą, kuris sakė besidomintis tik elektrėniškių rezultatais. Sportininkai iš visos Lietuvos miestų ir miestelių bei Latvijos, įvairaus amžiaus ir turintys skirtingus sportinius pasiekimus, vieni Elektrėnų bėgime dalyvaujantys dešimtą, kiti – pirmą kartą, – visi norėjo būti įvertinti. Tiesa, bėgime dalyvavo tarybos narys Ramūnas Kartenis ir jį palaikė mero pavaduotoja Inga Kartenienė, bet jie atstovavo tik sportininkams. Geriausiai šiame bėgime Elektrėnams atstovavo Julius Vaižgėla, kuris ne tik tapo greičiausiu elektrėniečiu, bet ir informavo sportininkus apie trasą. Pasak Juliaus, pusmaratonio trasa yra sudėtinga – pradžia lengvesnė, todėl sportininkai skuba, o sudėtingąją dalį įveikti jau yra pavargę. Be to, Julius buvo tas Elektrėnų ambasadorius, gyręs vaizdingąją pusmaratonio trasą ir informavęs, kad trasos 11 km yra patekę į Mariaus Jovaišos albumą „Neregėta Lietuva“.

Šiais metasi į startą išsiruošė 167 bėgikai: 118 -21 km, 49-10 km. Pirmasis po valandos ir 13 minučių grįžo 21 km bėgęs Pasvalio klubo „Vėtra“ atstovas Artūras Meška. Antras buvo Vitalijus Afanasevas iš Vilniaus klubo „Na, pagauk“, trečias – Remigijus Šnioka iš Vilniaus klubo „F.O.C.U.S. runing“. 10 km distanciją pirmasis per 36 min. įveikė Dovydas Stasys iš Klaipėdos. Tarp sportininkų startavo 28 elektrėniškiai, greičiausias 21 km distancijoje buvo Julius Vaižgėla. Bendroje įskaitoje savo amžiaus grupėje Julius buvo trečias. 10 km trasoje greičiausiai atbėgo Elektrėnų sporto mokyklos auklėtinis Domantas Kaminskas. Jis bendroje įskaitoje buvo septintas. Šiaurietiškame ėjime dalyvavo 5 šio sporto puoselėtojai ir visi buvo apdovanoti. Apdovanoti taip pat buvo jauniausias ir vyriausias sportininkas. Jauniausia bėgikė – devynmetė elektrėnietė Gabrielė Rinkevičiūtė, vyrausias – septyniasdešimtmetis panevėžietis Romas Jasinskas. Įvertintas buvo ir gausiausiai bėgęs klubas – „F.O.C.U.S. running“ iš Vilniaus. Elektrėniškiams sportininkams garbingai atstovavo dailiojo čiuožimo klubas „Elektrėnų snaigės“. Šio maratono siurprizas – „Asics“ loterija ir lengviausiojo bei sunkiausiojo sportininko apdovanojimai. Visi bėgikai buvo apdovanoti atminimo ženkleliais ir nemokamomis pirties procedūromis, o nugalėtojai – taurėmis, medaliais, diplomais ir asmeniniais prizais.

Kol vieni sportininkai galinėjosi su sunkia trasa, kiti žaidė futbolą ir bočią bei už tai buvo apdovanoti.

Elektrėnų savivaldybės seniūnijų futbolo varžybose, skirtose bėgimui aplink marias, galinėjosi Elektrėnų, Vievio ir Beižionių futbolininkai, visi tapo prizininkais: I vieta – Elektrėnai, II vieta – Vievis, III vieta – Beižionis.

Bočios nugalėtojais tapo Irmantas Pikas, Arimantas Kodratjevas,

Renginį organizavo Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centras, „Lietuvos bėgimo taurė“ su partneriais „LSD „Žalgiris“, Sveikatingumo ir sporto klubas „Draugystė“, Elektrėnų sporto mokykla, Rytų kovos menų sporto klubas „Pantera“, Bėgimo klubas „Šviesos kariai“. Organizatoriai šiame renginyje iš 5 užsibrėžtų tikslų tris tikrai pasiekė – tęsia prieš 43 metus Lietuvos elektrinės pradėtą bėgimo apie Elektrėnų marias tradiciją, vysto ir populiarina bėgimo sportą bei išlaiko draugiškus ryšius su Lietuvos ir užsienio sporto organizacijomis. Deja, tradiciniame bėgime nebegali dalyvauti norintys savo jėgas išbandyti, bet neturintys pinigų žmonės. Startinis mokestis nustatytas 15 litų, tad norint bėgti visai šeimai, tas bėgimas tampa per brangus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų