Kalėdos šeimose ir politikoje

Kalėdos šeimose ir politikoje

Julija Kirkilienė

Šventų Kalėdų išvakarėse, kai vieni laukia Kristaus užgimimo, o netikintys tuo, laukia Saulės grįžimo, kalbėjomės su tikėjimą praktikuojančiu politiku, mero patarėju Gintaru Jančiausku.

J.K. Artėja Didžiosios metų šventės – šv. Kalėdos. Jūs esate aktyvus Vievio parapijos bendruomenės narys ir politikas. Kas Jums yra Kalėdos?

G.J. Man Kalėdos nėra blizgučių gausa languose ir vitrinose. Man Kalėdos prasideda Kūčių vakarą – Piemenėlių mišiomis. Net eglutę puošti namuose stengiamės tik per Kūčias.

J.K. Gal ir dovanomis nesikeičiate, ir Kalėdų Senelis neateina?

G.J. Aš laikausi krikščioniškų tradicijų gyvuojančių daugiau nei du tūkstantmečiai ir perduodamų šeimoje iš kartos į kartą. Kalėdų Senelis nuo vaikystės aplanko ir mūsų šeimą, laukiame ir dabar. Dažnai ir pačiam tenka tą šv. Mikalojų, dabar Kalėdų Seneliu vadinamą, pakeisti. Legenda tokia, kad Mikalojus, vienam Pataros gyventojui praradus visus turtus, per langą įmetė pinigų kapšą. Būdamas jautrus žmonių vargui, Mikalojus ir toliau noriai dalijosi turtais su stokojančiais, dažnai slapta pamesdavo dovanų ir džiaugėsi žiūrėdamas, kaip džiūgauja apdovanotieji.

J.K. O būdamas mero patarėju nuo savivaldos valdžios kokių do­vanėlių Kalėdoms pametėsite?

G.J. Mero patarėjas vienas jo­kių dovanėlių nei pameta, nei sukuria, nei nupirkti gali. Esu įpratęs dirbti komandoje, todėl jei galvoje užgimsta kokia idėja ar gyventojai mintį pasiūlo, jas nedelsiant išsakau merui ir visai mero komandai. Po to išdiskutuojame visuose pasitarimuose, ir dažnai žodis virsta kūnu. Pavyzdžiui, taip atsitiko su Lazdėnų mokyklos pastato įveiklinimu. Pokalbyje su Elektrėnų bibliotekos direktoriumi Roku Gulbinu išgirdau mintį, kad patalpas būtų galima išnaudoti bibliotekos bei muziejaus veiklai. Mintį perdavėme merui. Rezultatas dabar toks, kad kalėdiniu laikotarpiu buvusios mokyklos pa­talpų languose vakarais ilgai negęsta šviesos. Jau nuo vasaros patalpose renkasi bendruomenė, kuriami bibliotekos ir muziejaus skyriai. Lazdėnuose planuojama surinkti lenkiškąjį paveldą, pristatyti lenkiškojo krašto ekspoziciją ir turizmą į Elektrėnus pradėti nuo Lazdėnų, per Kurkliškes, kur kartu palaidoti lenkų ir lietuvių karių palaikai.

J.K. O ką pažadėsite gyventojams?

G.J. Nesu pažadukas, bet kaip tik šiuo metu deramės su IT specialistais dėl mobiliosios programėlės įdiegimo savivaldybės gyventojams, kurią atsisiuntę į savo mobiliuosius telefonus galės ne tik apie įvykius ir įvairius renginius sužinoti, bet ir patys kurti savivaldybės teritorijoje esančių problemų žemėlapį. Tikimės tame žemėlapyje sužinoti tikras, o ne tariamas problemas ir jas išgyvendinti.

J.K. O tai, kad jūsų koalicijos partnerė Liberalų sąjūdžio partija yra teista, o be to, įtarimai pateikti ir tarybos nariui Virgilijui Pruskui, netrukdo dirbti koalicijoje?

G.J. Ne. Aš žiūriu ne į partiją, o į žmones, kurių į partijas susirenka įvairių. Aš esu mero Gedimino Ratkevičiaus patarėjas, pažįstu jį nuo vaikystės, žinau jo vertybes, kurios sutampa su manosiomis, ir tikiu, kad savivaldybėje galime naudingų darbų padaryti. Dėl V. Pruskaus įtarimų, manau, teisėsauga duos aiškų atsakymą, ir, jei bus nustatyta, kad kaltas, atsakys pagal įstatymą ir politiškai.

J.K. Pradėjome šventine nuotaika, o baigėme ne taip linksmai. Ką linksmesnio galėtumėte pasakyti ir palinkėti skaitytojams?

G. J. Aš nebijau būti nepatogus ar blogai suprastas. Man labai patinka popiežiaus Jono Pauliaus II pasakymas: „Kai Dievas yra pirmoje vietoje, visa kita yra savo vietoje“. Todėl nuoširdžiai tikiu, kad ir savivaldybėje viskas atsistos į savo vietas. Na, o skaitytojams šv. Kalėdų proga linkiu tikėti, mylėti ir būti mylimiems. Tai padeda išbūti sunkumuose ir neprarasti vilties visame kame.

J.K. Ačiū už sutrukdytą laiką ir išsakytas mintis.

G. Jančiauskas į politiką ir į sa­vivaldybės tarybą gavęs rinkėjų pasitikėjimą atėjo su Liberalų są­jūdžiu per 2019 metų rinkimus. Kadencijos viduryje šią partiją paliko dėl politikos Seime, kur Liberalų sąjūdis dirbdamas valdančiojoje daugumoje pritarė Seimo sprendimams, neatitinkantiems krikščioniškų normų (dėl vienos lyties santuokų) ir perėjo į Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“.
2023 metų rinkimuose G. Jančiauskas į tarybą pateko jau su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, bet tarybos nario pareigas iškeitė į politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo – mero patarėjo – pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų