Kaip tinkamai pasirūpinti šunų priežiūra?

Kaip tinkamai pasirūpinti šunų priežiūra?

Šuo – pats ištikimiausias žmogaus draugas, kurį tikrai galima laikyti pilnaverčiu šeimos nariu. Natūralu, jog kiekvienas šeimininkas savo augintiniui nori suteikti viską, kas geriausia bei nepriekaištingai pasirūpinti jo sveikata. Tiek mažų, tiek didesnių veislių šunys tikrai reikalauja nemažai dėmesio ir specifinės priežiūros. Netinkamai prižiūrimi augintiniai dažniau susiduria su įvairaus pobūdžio uždegimais ar kitomis sveikatos problemomis. Todėl jų higiena ir sveikatos būkle, profilaktiškai reikėtų pasirūpinti ne tik veterinarijos kabinete, bet ir savarankiškai, namuose. Kokios priežiūros priemonės šunims yra svarbiausios? Ir, kaip tinkamai pasirūpinti augintinių higiena bei sveikata?

Šunų odos ir pėdučių priežiūra

Visų pirma, kiekvienas savo augintinį mylintis šeimininkas, turėtų pasirūpinti jo odos priežiūra. Beveik visų veislių šuniukus reikia reguliariai maudyti, nes jų kailyje susikaupę nešvarumai ir bakterijos gali sukelti sudėtingesnius sveikatos sutrikimus. Ypač žiemos laikotarpiu, labai svarbu tinkamai pasirūpinti ir šunų pėdutėmis. Vaikštant labai šaltais ar druskomis padengtais paviršiais, šunų pėdutės suskilinėja, o jų srityje gali atsirasti diskomoforto pojūtį keliančios žaidos. Todėl įsivyravus šaltajam metų sezonui, specialus pėdučių tepalas ar panašaus pobūdžio priežiūros priemonės šunims yra tiesiog būtinos. Beje, į būtiniausių priežiūros priemonių sąrašą galima įtraukti ir odai skirtus balzamus. Tokio tipo priemonės slopina uždegimo simptomus, niežulį ir efektyviai drėkina gyvūno odelę. Be to, toks balzamas gali būti naudojamas ir kaip įvairių įbrėžimų, randų ir pjūvių gijimo procesą skatinanti priemonė.

Šunų ausų ir akių priežiūra

Įvairių veislių šunims labai dažnai išsivysto ausų ar akių uždegimai. Ausų uždegimai dažniausiai pasireiškia augintiniams, kurie turi ne stačias, o vidinę ausies ertmę dengiančias ausytes. Ausų valikliai – be galo svarbios priežiūros priemonės šunims, kurios turėtų būti naudojamos reguliariai, bent kartą per savaitę ar kelias. Tokio tipo priežiūros priemonės efektyviai išvalo ausies kanalus ir tokiu būdu užkerta kelią įvairių bakterijų atsiradimui, infekcijų bei uždegimų išsivystimui. Tikrai nemaža dalis šuniukų susiduria ir su ašarojančių akių problema. Ašarojančios ir traiškanojančios šuns akys – taip pat gali paskatinti sudėtingų sveikatos sutrikimų atsiradimą. Todėl šunims subalansuotų priežiūros priemonių arsenalą reikėtų papildyti ir kokybišku akių valikliu, kuris padeda tinkamai išvalyti akis ir vokus.

Šuns dantų ir visos burnos ertmės priežiūra

Ypač mažesnių veislių šuniukai labai dažnai susiduria su dantų akmenimis, dėl kurių atsiranda nemalonus burnos kvapas ir kitos, su burnos ermės būkle susijusios problemos. Dantų akmenis efektyviai pašalinti galima tik veterinaro kabinete. Norint sumažinti dantų akmenų ir įvairių burnos ertmės ligų atsiradimo riziką, į gyvūno priežiūros rutiną reikėtų įtraukti ir vieno ar kito tipo dantų pastą. Žinoma, dantų valymo ritualas nei vienam šuniukui nesukels didelio susižavėjimo, tačiau reikėtų suprasti tai, kad šis procesas yra gyvybiškai svarbus kiekvienam augintiniui. Nevalomi šuns dantys ne tik gali sukelti labai ankstyvą dantų netekimą, bet ir įtakoti kitus, išties pavojingus sveikatos sutrikimus. Jeigu augintinis į dantų pastą žvelgia itin skeptiškai, tuomet kaip alternatyvą, galima naudoti ir specialų dantų skalavimo skystį.

Tinkamai pasirinktos priežiūros priemonės užtikrina geresnę gyvūnėlio gyvenimo kokybę ir efektyviai užkerta kelią įvairaus pobūdžio sveikatos sutrikimams. Todėl jomis pasirūpinti turėtų kiekvienas, šuniuką auginantis žmogus. Nežinote, kur galima įsigyti puikios kokybės priežiūros priemones augintiniams? Apsilankę internetinėje parduotuvėje Anivet.lt rasite ne tik platų ir konstrastingą priežiūros priemonių spektrą, bet ir aibę kitų, gyvūnams subalansuotų prekių, tad vienoje vietoje galėsite įsigyti viską, ko reikia Jūsų šuniuko poreikiams patenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų