Kaip pasirinkti tinkamą židinį namams?

Kaip pasirinkti tinkamą židinį namams?

Kiekvienas iš mūsų svajoja apie malonią židinio atmosferą jaukioje namų svetainėje. Rusenančios liepsnos vaizdas suteikia natūralios energijos tamsiais vakarais, kaip ir saulė pavasarį. Šiais laikais židinys namuose dažniausiai nėra pagrindinis šilumos šaltinis, o veikiau padeda sušildyti ir sukurti jaukesnę atmosferą. Todėl vis daugiau žmonių susimąsto, kokį židinį pasirinkti, kad karštos arbatos puodelis ir vaizdas į tingiai degančias malkas atpalaiduotų po sunkios dienos.

Rinkoje galime rasti dviejų tipų židinių įdėklus: iš ketaus ir plieno. Abu labai populiarūs, tačiau kaip išsirinkti tą, kuris puikiai tiks mūsų namams? Daugiau informacijos rasite internete, o mes patarsime, jog prieš perkant, verta susipažinti su kiekvienu iš jų, kad ketaus ar plieninio židinio dilema būtų išspręsta.

Koks yra ketaus įdėklas?

Medžiaga yra svarbi įdėklų savybė, turinti įtakos įrenginio funkcionalumui ir išvaizdai. Ketaus židinio įdėklai gaminami iš ketaus, t.y. iš šios medžiagos yra jų dugnas, sienelės, nugarėlė ir dūmtraukis. Masyvi konstrukcija ir medžiaga turi įtakos akumuliaciniam pajėgumui. Ketaus židinio įdėklą reikėtų rinktis ten, kur svarbiausi yra įrenginio šildymo parametrai, t.y. šilumos sklaidos ilgis, nes ketinis židinys kaupia ir ilgiau suteikia šilumą patalpai. Šių įdėklų galia gali būti pritaikyta mūsų namo plotui.

O gal plieninis židinys?

Plieniniai įdėklai, kaip rodo pavadinimas, yra pagaminti iš plieno. Jie turi paprastą, taisyklingą formą. Jei tikimės aukštos estetikos, modernios išvaizdos ir modernaus stiliaus, šis židinys mums bus puikus sprendimas.

Plieninis židinys – tai didelė degimo kamera, išklota šilumą sulaikančia medžiaga, kuri gali būti šviesios spalvos. Plieniniai modeliai pasižymi Glass sistema, t.y. išoriniu dekoratyviniu stiklu, kuris suteikia židiniui šiuolaikiškumo ir optiškai padidina įdėklo priekį. Reguliuojamos kojelės palengvina jo išlyginimą. Plieniniame įdėkle taip pat yra elementų, kurių nereikia užsakyti atskirai, pvz., oro įleidimo anga.

Kuris židinys yra geresnis iš ketaus ar plieno?

Renkantis plieninį ar ketaus židinį, verta turėti omenyje, kokia įsigijimo kaina mums palanki židiniui, kokį interjerą norime praturtinti ugnimi, kokią funkciją tai atlieka mūsų namuose ir kaip planuojame naudoti šiluminį efektyvumą ir eksploatacines išlaidas.

Remiama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų