Kai kiaušinis tampa oranžine planeta

Kai kiaušinis tampa oranžine planeta

Virginija Jacinavičiūtė

Nė vienas žymus dailininkas, pradėjęs tapyti, lipdyti ar kurti kitokį meną, nesitikėjo, kad po daugel metų jo darbai bus žinomi visame pasaulyje ir kainuos milijonus. Kaunietis Evaldas Snieškus kuria savo malonumui, nors nežino, kokį statusą jo kūryba turės po metų ar dešimties. Kūrėjas nedrįsta savęs vadinti nei menininku, nei fotografu. Viskas todėl, kad tai ką jis kuria – dar labai nauja sritis, vadinama fotoimprovizacija. Meninkas nesigilina, kokios jo kūrybos perspektyvos, tiesiog daro tai, kas jam teikia malonumą.

Improvizacija prasideda tuomet, kai fotoaparatu įamžinamas koks nors objektas. Visai nesvarbu, koks tas fotoaparatas – profesionalus, muilinė ar telefonas, nes tai, kas nuotraukoje tėra eskizas tolimesniam darbui. Vėliau nuotrauka perkeliama į kompiuterį ir su programa „Photoshop“ apdorojama taip, kaip diktuoja vidinis kūrėjo balsas. Improvizuojant perskeltas pusiau kietas kiaušinis tampa oranžine planeta juodoje nepermatomoje erdvėje, daiktai įgyja netikėtus pavidalus ir formas. Stebėdamas drobėje pavaizduotą kūrinį, žmogus gali matyti tai, ką suvokia. „Ką matote, ką įsivaizduojate, tai ir yra mano paveikslas“, – sako E. Snieškus. Norint suvokti vaizdinį drobėse, pasak kūrėjo, reikia įsiminti detales ir pabandyti viską suvokti vidiniais pojūčiais.
Savo improvizacijas E. Snieškus pateikia ant drobės, todėl šis menas yra pakankamai brangus. Kūrėjas tai vadina viso gyvenimo investicija. E. Snieškus yra baigęs aukštuosius gamtos mokslus, tačiau gyvenime dirbo ir medkirčiu, ir statybininku, ir virėju. Šiuo metu, išėjęs į pensiją, veikia tai, kas teikia daugiausiai malonumo – kuria fotoimprovizacijas.
Rugpjūčio 21 d. E. Snieškus pristatė savo parodą „Atspindžiai” Elektrėnų viešojoje bibliotekoje. Tai buvo tik antrasis pasirodymas, kuriame jis pristatė šešerius metus kurtus darbus. Menininkas džiaugėsi, kad gali eksponuoti kūrinius Elektrėnų bibliotekoje, jį sužavėjo tai, kad biblioteka itin tinkama ekspozicijoms, nes šviesa tiesiog persmelkia čia iškabintas drobes ir leidžia joms atsiskleisti.
Paroda Elektrėnų bibliotekos trečiajame aukšte vyks iki rugsėjo mėnesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų