Istorines Lietuvos rinktinės pergales liudija paroda

Istorines Lietuvos rinktinės pergales liudija paroda

Vilniuje atidaryta Lietuvoje vykstančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui skirta 70-ies unikalių eksponatų paroda, liudijanti šalies vyrų rinktinių pergales 1937, 1939 ir 2003 metų Europos pirmenybėse. Parodoje pristatoma sporto žurnalistui, dailininkui ir kolekcininkui Vytautui Gudeliui priklausanti, daugiau nei 50 metų rinkta krepšinio kolekcija – nuo 1937 metų Europos krepšinio čempionato programos ir 1939-ųjų Lietuvos – Latvijos rungtynių protokolo iki A. Macijausko bei A. Sabonio marškinėlių.

„To, ką buvo galima įsigyti prieš penkiasdešimt metų, dabar nei su žiburiu nerasi, o kolekcininkai savo kolekcijose sukauptų daiktų iš rankų nepaleidžia. Vis tik daugelis kolekcininkų kolekcionuoja sau, o aš noriu, kad žmonės pamatytų“, – sako prekybos ir pramogų centre „Ozas“ pristatomos parodos eksponatų savininkas Vytautas Gudelis.

Jo teigimu, kiek brangus kiekvienas parodos eksponatas – reliatyvi sąvoka. „Man brangus kiekvienas kolekcijoje esantis ženkliukas, medalis. Svarbu ir tai, kaip ir iš ko daiktą gauni. Pavyzdžiui, 1939 metų čempionato ženklelį gavau iš Modesto Paulausko. Buvau knygos apie jį dailininkas. Kolekcijoje taip pat yra vokas su 1939 metų čempionatui skirtais pašto ženklais, siųstas į Šveicariją per Berlyną oro paštu“, – sako V. Gudelis.

„Ko verta vien 1937 metų Europos vyrų krepšinio čempionato Latvijoje programa su lietuvių autografais. Tuo metu juk niekas net negalvojo apie pergales, laimėjom netikėtai, nelauktai, dalis joniškiečių, kurie pirmieji sutiko Europos čempionus, greičiausiai net neturėjo supratimo, kas yra krepšinis“, – sako kolekcininkas, suorganizavęs jau trečią šiuo metu Lietuvoje vykstančiam Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtą parodą.

Tarp parodoje pristatomų eksponatų – Europos krepšinio čempionatams skirti ženkliukai, medaliai, istorinių akimirkų nuotraukos, čempionatų programos, bilietai, apie pergales 1937 ir 1939 metais skelbusi to meto periodinė spauda, įvairūs žaidynių suvenyrai, rinktinių ir legendinių žaidėjų apranga, taip pat visų trijų pergales lietuviams atnešusių Europos krepšinio čempionatų vaizdo įrašai.

Paroda atidaryta ir iki rugsėjo 18 dienos bus eksponuojama trečiame prekybos ir pramogų centro „Ozas“ aukšte. Čia įkurta ir krepšinio aistruolių zona, kurioje varžybas jie gali stebėti įsitaisę minkštasuoliuose 7 kv. metrų ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami Video

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų