Irkluotojų pasirodymas Lietuvos jaunių-jaunimo čempionate

2022 m.  gegužės 27–29 dienomis Trakuose ant Galvės ežero vyko Lietuvos jaunių-jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Varžybose dalyvavo 5 Elektrėnų savivaldybės sporto centro auklėtiniai: Ginta­rė Pališauskaitė, Artūras Golovač, Dainius Medekša, Adas Stefanovič ir Lukas Kybartas. Varžybų metu irkluotojai iškovojo 26 medalius: 7 aukso, 13 sidabro, 6 bronzos.

Ant nugalėtojų pakylos viršuje pirmas iš dešinės Adas, vidurinėje eilėje pirmas iš kairės Dainius, antras Lukas.

Jau pirmą varžybų dieną mū­sų sportininkai startavo puikiai ir pasiekė labai aukštų rezultatų – Gintarė 500 m nuotolyje  iškovojo 2  aukso medalius (vienviete ir dviviete baidare). Artūras laimėjo sidabro  medalį. Du sidabro medalius Elektrėnų komandai irkluodami  keturviete kanoja pelnė Dainius ir Lukas, o Adas  – aukso medalį irkluo­damas keturviete kanoja su Visagino komanda. Vienviete kanoja Dainius iškovojo sidabro, Adas – bronzos medalius.  Antrą varžybų dieną Elektrėnų sportininkai ir vėl skynė laurus – 1000 m nuotolyje iškovojo 8 medalius. Artūras, irkluodamas vienviete kanoja, iškovojo aukso medalį. Dainius, irklavęs vienviete, dviviete ir keturviete kanoja,  laimėjo tris sidabro medalius. Taip pat du sidabro  medalius laimėjo Lukas ir Adas, irkluodami  keturviete kanoja. Adas vienviete kanoja pelnė bronzos medalį. Trečią dieną varžybos vyko 200 m nuotolyje – tai sprinto rungtis, tai daugiausiai dėmesio susilaukusi rungtis, labiausiai traukianti žiūrovus. Ir vėl puikūs rezultatai. Iškovoti 7 medaliai. Sprinto rungtyje Gintarė vienviete ir dviviete  baidare iškovojo du aukso medalius. Artūras,  irkluodamas vienviete, laimėjo sidabro medalį,  Dainius vienviete, dviviete ir keturviete kanoja komandai iškovojo dar tris bronzos medalius. Lukas keturviete kanoja laimėjo bronzos medalį. Adas keturviete kanoja su Visagino komanda pelnė aukso medalį.  Varžybų metu buvo vykdoma atranka į Europos jaunių ir jaunimo čempionatą, kuris įvyks Belgrade (Serbija) birželio 23–26 dienomis, kur startuos keturi Elektrėnų sporto centro auklėtiniai, tai Gintarė Pališauskaitė, Artūras Golovač, Dainius Medekša ir Adas Stefanovič.
Aš, kaip treneris, kaip visada norėčiau padėkoti Elektrėnų savivaldybės sporto centrui, padedančiam pasiruošti varžyboms. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi tokiais auklėtiniais, manau, jie dar ne kartą garsins Elektrėnų savivaldybę savo pasiekimais ne tik Lietuvoje, tačiau ir už jos ribų.