Irena Degutienė: Konservatorių partija – nuo centro iki kraštutinių dešiniųjų

Irena Degutienė: Konservatorių partija – nuo centro iki kraštutinių dešiniųjų

Trečiadienį, balandžio 27 d., į Elektrėnus trumpam buvo užsukusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė. Susitikime su Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų  Elektrėnų skyriaus  partijos nariais ir atsitiktinai į biblioteką užsukusiais elektrėniečiais viena populiariausių Lietuvos politikių tapo dar populiaresnė. Šimtmetį bebaigiantis elektrėnietis Antanas Bielinis Seimo pirmininkei kalbėjo apie jai duotą Dievo dovaną vadovauti ir prašė tai išnaudoti Lietuvos labui.

Red. inf.

Pati politikė sakė nenorinti nei žaisti, nei vaizduoti, dėl ko Tėvynės sąjangai priekaištauja oponentai, tik jai skaudu dėl savo partijos mažėjančio populiarumo. Todėl I. Degutienė bando TS-LKD partiją padaryti pirmąja partija Lietuvoje, kurios viduje vyksta demokratiniai procesai, todėl sutiko kelti savo kandidatūrą  naujo partijos pirmininko rinkimuose.

Beveik valandą elektrėniečiai klausėsi paskaitos apie šalies problemas ir galimybes jas spręsti, reiškė rūpestį  dėl neteisingų stereotipų ir netinkamos Vyriausybės kadrų politikos, visų bėdų bėdą įvardindami, kad tiek politikoje, tiek žmonių santykiuose visi jaučia poreikį kalbėti, bet negirdėti, ką sako kitas.

Lietuviams reikia išmokti išgirsti ir, kaip politikei dažnai primena kitų šalių parlamentų vadovai, lietuviams, kaip ir kitiems postkomunistinių šalių žmonėms, ilgai dar teks mokytis tolerancijos ir supratimo. Seimo pirmininkė to jau išmoko, o gal tos savybės yra įgimtos. Tik susikalbėjimas, mokėjimas išklausyti ir nebijojimas pasakyti savo nuomonę, kartais neatitinkančią partijos pirmininko ir Vyriausybės vadovo Andriaus Kubiliaus nuomonės,  Seime padeda išlaikyti trapią daugumą.

Susikalbėjimo, pasak  I. Degutienės, labiausiai trūksta jos partijoje, kurioje susijungę krikščionys demokratai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, tautininkai bei konservatoriai – nuo centro iki kraštutinių dešiniųjų. Politikei neramu, kad tokios plačios apimties partija savivaldos rinkimuose prarado apie 80 tūkst. rinkėjų ir apie 2,5 tūkst. partijos narių. Seimo pirmininkė mano, kad demokratiniai pokyčiai partijos viduje ją sustiprins ir konservatoriai bus pajėgūs užsiauginti kadrus, reikalingus kiekvienam postui dirbant valdančiojoje daugumoje.

I. Degutienė  dar kartą patikino žmones, kad užimdama partijos pirmininko postą ji liks Seimo pirmininkės kėdėje, o Vyriausybės vadovu liks A. Kubilius, kurį ji palaikanti  ir palaikysianti.

Nuotraukoje: TS-LKD Elektrėnų skyriaus pirmininkas V. Valiušis dėkoja I. Degutienei uz apsilankymą Elektrėnuose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Aktualijos

Aktualijos

Aplinkos apsauga

Archyvas

Darbo partija

Elektrėnai

Elektrėnų kraštas gyvuose prisiminimuose

Elektrėnų krašto šviesuoliai

Europietiška savivaldybė

Keliai aukštumų link

Keliai link aukštumų